پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/11/30 13:07:00
سرویس اجتماعی
نصیری‌قیداری ارزیابی کرد:

افزایش 23 درصدی بودجه 91 آموزش و پرورش در قیاس با بودجه امسال آن

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم، از افزایش ۲۳ درصدی بودجه سال ۹۱ آموزش و پرورش نسبت به سال ۹۰ خبر داد.
افزایش 23 درصدی بودجه 91 آموزش و پرورش در قیاس با بودجه امسال آن سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم، از افزایش 23 درصدی بودجه سال 91 آموزش و پرورش نسبت به سال 90 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/955.jpg افزایش,23,درصدی,بودجه,91,آموزش,و,پرورش,در,قیاس,با,بودجه,امسال,آن Icana

سعدالله نصیری قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت به وضعیت بودجه آموزش و پرورش در بودجه سال 91 کشور اشاره کرد و تصریح کرد: بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته افزایش رضایت بخشی دارد.

نماینده مردم زنجان وطارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد بودجه آموزش و پرورش در حوزه هزینه‌های جاری، نوسازی مدارس و هزینه‌های دیگر، در مجموع افزایش خوبی نسبت به سال گذشته دارد.

وی با بیان اینکه با احتساب تورم، باز هم بودجه آموزش و پرورش افزایش نسبتا رضایت‌بخشی دارد، افزود: به صورت میانگین بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته  حدود 23 درصد افزایش داشته است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بودجه امسال آموزش و پرورش را حدود 14 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: آموزش و پرورش اعلام کرده است که امسال کسری بودجه ندارد.

نصیری قیداری به بودجه آموزش عالی اشاره  کرد وگفت: در لایحه بودجه سال آینده سه هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای برای آموزش عالی در نظر گرفته شده است.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس تاکید کرد: مطابق اعتبارات در نظر گرفته شده برای سال 91 بودجه هزینه‌ای دانشگاه‌ها بالای 40 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از رشد 100 درصد بودجه‌های عمرانی دانشگاه‌ها در سال 91 نسبت به سال قبل خبر داد و یادآور شد: مطابق لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی بیش از سه هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای برای کل آموزش عالی در نظر گرفته شده است.

لایحه بودجه سال 1391 چهارشنبه 12 بهمن ماه توسط رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

بودجه سال 1390 آموزش و پرورش حدود 12 هزار میلیارد تومان بود و بر اساس اعلام کارشناسان این بودجه در سال 1391 نیز دستخوش افزایشی خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet