شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/01 11:57:00
سرویس اجتماعی
موسوی خبر داد:

افزایش بودجه آموزش و پرورش در بخش عمرانی و نوسازی مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: افزایش بودجه آموزش و پرورش در بخش عمرانی و نوسازی مدارس تاثیر به‌سزایی خواهد داشت و شاید رقم اختصاص داده شده به نوسازی مدارس تا یک هزار میلیارد تومان برسد.
افزایش بودجه آموزش و پرورش در بخش عمرانی و نوسازی مدارس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: افزایش بودجه آموزش و پرورش در بخش عمرانی و نوسازی مدارس تاثیر به‌سزایی خواهد داشت و شاید رقم اختصاص داده شده به نوسازی مدارس تا یک هزار میلیارد تومان برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/13501.jpg افزایش,بودجه,آموزش,و,پرورش,در,بخش,عمرانی,و,نوسازی,مدارس Icana

سید کاظم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال 1391 خبر داد و تصریح کرد: آنچه مسلم است بالاتر رفتن بودجه این وزارتخانه عظیم می‌تواند شرایط بهتری را برای دانش آموزان و فرهنگیان به همراه داشته باشد.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این افزایش بودجه در بخش عمرانی و نوسازی مدارس هم تاثیر به‌سزایی خواهد داشت و شاید رقم اختصاص داده شده به نوسازی مدارس تا یک هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: با توجه به بودجه‌ای که در سال گذشته وزارت آموزش و پرورش داشته است و بنا به صحبت‌های حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه بودجه سال 1390 این وزارت‌خانه بدون هیچ گونه مشکلی از قبیل کسری بودجه، به سرانجام نهایی رسید.

این نماینده مردم در مجلش هشتم با انتقاد از اینکه بودجه بخش آموزش و پرورش نسبت به مصوبه مجلس در سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای در سال 90 نداشت، بیان کرد: سال 88، بودجه مصوب آموزش و پرورش حدود 10 هزار و 400 میلیارد تومان بود که در لایحه بودجه 89 این رقم به 11 هزار میلیارد تومان افزایش یافت که چندان افزایش قابل ملاحظه‌ای نبود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: بودجه آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال 1390 نزدیک به 7.8 درصد افزایش داشت، این در حالی است که پیش بینی‌ها حاکی از افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال 1391 تا 13 هزار میلیارد است.

لایحه بودجه سال 1391 چهارشنبه 12 بهمن ماه توسط رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

بودجه سال 1390 آموزش و پرورش حدود 12 هزار میلیارد تومان بود و بر اساس اعلام کارشناسان این بودجه در سال 1391 نیز دستخوش افزایشی خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet