هدر موبایل
1390/11/30 12:06:28
سرویس سیاسی
مصطفی کواکبیان:

عراق سرکردگان گروهک تروریستی منافقین را به ایران تحویل دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با بیان اینکه بر اساس قاعده استرداد مجرمان، منافقین تروریست باید به جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شوند گفت: از دولت عراق انتظار داریم که اقدام خوب خود را تکمیل کند و بدون ترس از قدرت‌های سلطه‌گر بین‌المللی مجرمان این گروهک را به ایران تحویل دهد.
عراق سرکردگان گروهک تروریستی منافقین را به ایران تحویل دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با بیان اینکه بر اساس قاعده استرداد مجرمان، منافقین تروریست باید به جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شوند گفت: از دولت عراق انتظار داریم که اقدام خوب خود را تکمیل کند و بدون ترس از قدرت‌های سلطه‌گر بین‌المللی مجرمان این گروهک را به ایران تحویل دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/295.jpg عراق,سرکردگان,گروهک,تروریستی,منافقین,را,به,ایران,تحویل,دهد Icana

مصطفی کواکبیان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اخراج گروهک تروریستی منافقین از پادگان اشرف و استقرار موقت جمعی از آنها در پادگان لیبرتی ، گفت: منافقین در اردوگاه اشرف سه دسته بودند دسته اول سردمدار اصلی این گروه تلقی می شوند که جزء تروریست‌هایی هستند که به دلیل خیانت‌ها و جنایت‌هایی که در حق ملت ایران کرده اند به هر جایی که منتقل شوند باید به سزای اعمالشان برسند.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دسته دوم کسانی هستند که فریب خورده و امروز نادم و پشیمانند اینها با توجه به رأفت و رحمت اسلامی می توانند به کشور بازگردند و اگر دست شان به خون کسی آلوده نباشد مورد عفو و بخشش قرار گیرند. از این جهت ما می توانیم به آنها اطمینان دهیم که در خاک ایران در امان هستند.

وی با یادآوری دسته سوم گروهک تروریستی منافقین، گفت: این دسته کسانی هستند که تحت تأثیر القائات سردمداران این گروهک تروریستی تمایلی به بازگشت به ایران ندارند و نباید زمینه ای برای فعالیت‌شان وجود داشته باشد.

عضو فراکسیون خط امام (ره) در مجلس هشتم، افزود: این دسته از منافقین باید بدانند هر کجای دنیا که باشند  نمی توانند هیچ اقدامی علیه ایران انجام دهند چون در مقابل مردم ایران ایستاده اند بنابراین به سزای اعمالشان خواهند رسید.

وی با بیان اینکه برای ما تفاوتی نمی کند که منافقین در اردوگاه اشرف باشند یا پایگاه لیبرتی، گفت: مهم این است که آنها براساس قاعده استرداد مجرمین باید به جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شوند.

کواکبیان تصریح کرد: ما از عراق انتظار داریم که اقدام خوب خود را تکمیل کرده و این گروهک را به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد و از قدرت های سلطه گر بین المللی هم وحشتی نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مرگ گروهک  تروریستی منافقین نه امروز بلکه زمانی  بود که برای صدام جاسوسی کرده و علیه ایران در عملیات نظامی شرکت کردند، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید دولت عراق را مجاب به تکمیل کار و استرداد منافقین نماید.

روز گذشته در نخستین مرحله ، 400 نفر از منافقین اردوگاه اشرف را ترک کردند.‌ قرار است بقیه این گروهک تا دو ماه آینده از این اردوگاه اخراج شوند. منافقین اخراج شده به طور موقت به پادگان لیبرتی جنب فرودگاه بغداد منتقل شدند. براساس اعلام دولت عراق؛ منافقین تا پایان اردیبهشت سال آینده مهلت دارند  ‌خاک عراق را برای همیشه ترک کنند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet