خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/11/30 12:06:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

سازمان میراث فرهنگی مشکل زیر ساختی دارد

مقصر مشکلات میراث فرهنگی،مدیران اجرایی آن هستند ؛این سازمان در دوره های مختلف هم در دولت نهم و دهم و هم هفتم و هشتم ،حیات خلوت دولت ها بوده و به شدت سیاسی شده ؛مدیرانی که در راس این سازمان می گذراند بیشتر گرایش های سیاسی داشته اند تا فرهنگی.
سازمان میراث فرهنگی مشکل زیر ساختی دارد مقصر مشکلات میراث فرهنگی،مدیران اجرایی آن هستند ؛این سازمان در دوره های مختلف هم در دولت نهم و دهم و هم هفتم و هشتم ،حیات خلوت دولت ها بوده و به شدت سیاسی شده ؛مدیرانی که در راس این سازمان می گذراند بیشتر گرایش های سیاسی داشته اند تا فرهنگی. https://cdn.icana.ir/d/019/6404.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,مشکل,زیر,ساختی,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام سید علی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،به اعتدال گفت: سازمان میراث فرهنگی مشکل زیر ساختی دارد و شرح وظایفش با امکانات و اعتباراتش همخوانی ندارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:سازمان بزرگی مثل میراث فرهنگی و گردشگری که شرح وظایفش هم درباره حفظ میراث های معنوی و مادی است و هم باید در عرصه گردشگری با توجه به اینکه در جهان دارای رتبه 10 در داشته های فرهنگی هستیم بیشتر از این فعال باشد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مقصر مشکلات میراث فرهنگی ، مدیران اجرایی آن هستند ؛ این سازمان در دوره های مختلف هم در دولت نهم و دهم و هم هفتم و هشتم ، حیات خلوت دولت ها بوده و به شدت سیاسی شده ؛ مدیرانی که در راس این سازمان می گذراند بیشتر گرایش های سیاسی داشته اند تا فرهنگی ؛ لذا دچار تنزل شده و نتوانسته خوب کار انجام دهد.

حسینی خاطرنشان کرد: باید از دیدگاه فرهنگی و گردشگری به سازمان میراث فرهنگی نگاه شود ، نه از دیدگاه سیاسی و این موضوع بسیارمهم است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد:درخصوص ثبت میراث فرهنگی در دوره اخیر ، سازمان میراث فرهنگی کیفیت را فدای کمیت کرده است؛میراث گزارش می دهد که تعداد  آثار ثبت شده فراوان بوده است؛ این لازم است ، اما کافی نیست ؛  باید هر آنچه که می توانیم از آن محافظت کنیم به ثبت میراث فرهنگی برسانیم ، چون اگر تعداد زیاد با درجات مهم را به مردم معرفی شود و از آن نگهداری نشود نتیجه ای جز خرابی و تاراج آن اثر ندارد و این رویه درست نیست.

وی افزود:برخی کشورها میراث فرهنگی ایران را به صورت غیر قانونی دراختیار داشته و بعضا چوب حراج بر روی آن زده اند ؛ باید با این روند مقابله کرد تا  سوابق فرهنگی ایران خدشه دار نشود.

حسینی گفت:از نظر قانونی نمی توانیم نظارت مستقیم بر روی معاونت های رییس جمهور داشته باشیم ، از این جهت مجلس شورای اسلامی نظارت مستقیم به روی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ندارد، البته این بدین معنا نیست که هیچ نظارتی وجود ندارد؛ مشکل از قانون است که سازمان میراث زیر نظر مستقیم مجلس نیست و باید این امر اصلاح شود./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet