خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/11/30 13:53:38
سرویس سیاسی
حسین نجابت:

دست‌های پشت‌پرده پرونده فساد مالی به مردم معرفی شوند

رئیس کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس با بیان اینکه رسیدگی علنی به پرونده فساد بزرگ اقتصادی کل قوه قضائیه را در معرض یک آزمون بزرگ قرار داده است، گفت: اگر قوه قضائیه از تمام ظرفیت خود استفاده کند و به این پرونده که به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است با همت بالا رسیدگی کند، آبرویی برای کل نظام خواهد شد.
دست‌های پشت‌پرده پرونده فساد مالی به مردم معرفی شوند رئیس کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس با بیان اینکه رسیدگی علنی به پرونده فساد بزرگ اقتصادی کل قوه قضائیه را در معرض یک آزمون بزرگ قرار داده است، گفت: اگر قوه قضائیه از تمام ظرفیت خود استفاده کند و به این پرونده که به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است با همت بالا رسیدگی کند، آبرویی برای کل نظام خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1832.jpg دست‌های,پشت‌پرده,پرونده,فساد,مالی,به,مردم,معرفی,شوند Icana

حسین نجابت در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره برگزاری جلسه علنی رسیدگی به پرونده فساد بزرگ اقتصادی، گفت: انتظار عموم جامعه و حتی انتظار بین المللی این است که دادگاه کامل و شفاف برگزار شود و از تعویق های غیر ضروری پرهیز شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسیدگی علنی به پرونده فساد بزرگ اقتصادی کل قوه قضائیه را در معرض یک آزمون بزرگ قرار داده است، گفت: قوه قضائیه باید خود را در معرض این آزمون بداند و به دوراز افراط و تفریط و منصفانه، نه تحت‌ تأثیر رسانه ها و فشارهای داخلی و خارجی  به تخلفات متهمین رسیدگی نماید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم با تأکید بر برگزار شدن دادگاهی شفاف، با تداوم و عادلانه از سوی قوه قضائیه درباره این پرونده، افزود: اگر قوه قضائیه از تمام ظرفیت خود استفاده کند و به این پرونده که به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است با همت بالا رسیدگی کند، آبرویی  برای کل نظام خواهد شد و اعتماد از دست رفته به دستگاه اعتباری و پولی و مالی و بانکی  باز خواهد گشت.

وی با بیان اینکه این موضوع نباید سیاسی شده و به کسی ظلمی شود، ادامه داد: باید این مسئله بدون ملاحظه افراد و اشخاص مورد رسیدگی قرار گیرد و نتایج آن به اطلاع عموم برسد.

نجابت بر برخورد با زمینه سازان این فساد مالی میلیاردی تاکید کرد و یادآور شد: کسانی که در پشت پرده با توصیه ها و حمایت های خود زمینه وقوع این تخلف بزرگ را ایجاد کرده اند هم در این کار مجرمند .

 

زمینه سازان وقوع فساد مالی در سطوح و رده‌های مختلف محاکمه شوند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه زمینه سازان وقوع این جرم در سطوح  و رده‌های مختلف قرار دارند، گفت: در بعضی از فعالیت‌های سالم هم توصیه ها و حمایت هایی صورت می گیرد به عنوان مثال سرمایه گذاری روی یک پروژه نیازمند برخی پشتیبانی هاست، باید روشن شود یک کار سالم وقانونی است یا یک اقدام خلاف قانون که با پارتی بازی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر این پشتیبانی غیر قانونی باشد و قوانین شکسته شود باید متناسب با آن با عوامل زمینه ساز جرم برخورد شود؛ چرا که مردم از اینکه این نوع جرایم روشن شده و برخورد قضایی عادلانه باشد، به شدت خرسند خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet