انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/01 12:21:00
سرویس اجتماعی
مره‌صدق با اشاره به رونمایی نقشه تحول نظام سلامت مطرح کرد:

ایجاد زیرساخت‌های بهداشت و درمان کلید تحول نظام سلامت کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر حل و اجرای دو طرح مهم و پایه‌ای پزشک خانواده و مشکل بیمه همگانی کشور، گفت: مسئولان باید برای اجرای نقشه تحول نظام سلامت، نخست زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان کشور را طراحی و اجرایی کنند.
ایجاد زیرساخت‌های بهداشت و درمان کلید تحول نظام سلامت کشور عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر حل و اجرای دو طرح مهم و پایه‌ای پزشک خانواده و مشکل بیمه همگانی کشور، گفت: مسئولان باید برای اجرای نقشه تحول نظام سلامت، نخست زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان کشور را طراحی و اجرایی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/16405.jpg ایجاد,زیرساخت‌های,بهداشت,و,درمان,کلید,تحول,نظام,سلامت,کشور Icana

سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رونمایی نقشه تحول نظام سلامت در هفته گذشته از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، افزود: برنامه‌ریزی انجام شده از سوی این وزارتخانه نیاز به بازبینی دارد.

نماینده اقلیت دینی کلیمیان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر حل و اجرای دو طرح مهم و پایه‌ای پزشک خانواده و مشکل بیمه کشور، گفت: مسئولان باید برای اجرای نقشه تحول نظام سلامت، نخست زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان کشور را طراحی و اجرایی کنند.

وی درباره زیرساخت‌های بخش سلامت، توضیح داد: طرح پزشک خانواده از مهم‌ترین شاخص‌های زیرساخت سلامت کشور به‌شمار می‌آید، حال مسئولان باید به اجرای این طرح با تمام محورها سرعت ببخشند.

این نماینده مجلس هشتم، ادامه داد: اجرای طرح پزشک خانواده نیاز به تربیت پزشکانی با دید سلامت محور و جامعه محور دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که بیمه پایه همگانی یکی دیگر از زیرساخت‌های بخش سلامت کشور است، افزود: این بیمه باید به صورت همگانی باشد و تمام جامعه از این بیمه برخوردار شوند.

وی با اشاره به نقش پیشگیری در تحقق نقشه تحول نظام سلامت کشور، تصریح کرد: به طور حتم تا وقتی که در بخش سلامت توجه مسئولان معطوف به پیشگیری نشود و تنها بخش درمان حمایت شود، هیچ تحولی در نظام سلامت کشور صورت نمی‌گیرد.

مره‌صدق با بیان این که سهم بیماران در هزینه‌های بخش بهداشت و درمان به‌ویژه در بیمارستان‌های دولتی افزایش چشمگیری داشته است، گفت: این انتظار که در میان مسئولان باب شده که بیمه‌ها باید تمام کار را انجام و بیماران را پوشش دهد نادرست است، از این‌رو تحمیل خواسته‌ها و نیازها به دوش سیستم بیمه با تفکر ایده‌آل و بدون پیش‌بینی منابع لازم برای انجام وظایف امکان‌پذیر نیست.

نماینده اقلیت دینی کلیمیان مجلس، با تأکید بر عملکرد مثبت وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی در چند سال اخیر، یاد‌آور شد: با توجه به تلاش‌های انجام شده در صورتی که مشکلات مالی پیرامون این وزارتخانه برطرف شود، به‌طور حتم بخش بهداشت و درمان توسعه می‌یابد.

این نماینده مجلس هشتم، توسعه بخش سلامت کشور را منوط به اختصاص اعتبارات از سوی دولت لازم خواند و گفت: دولت باید اعتبارات لازم را از بخش هدفمند کردن یارانه‌ها و مازاد درآمد نفتی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی پرداخت کند تا این وزارتخانه بتواند وظایف خودش را به نحو احسن انجام دهد.

مباحثی همچون عدالت، پاسخگویی، سواد سلامت، شیوه زندگی سالم، تفکر ارتقای سلامت و پیشگیری در نقشه تحول نظام سلامت مورد توجه قرار گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet