هدر موبایل
1390/12/01 08:26:52
سرویس فرهنگی
اکرمی مطرح کرد:

شاکله سازمان میراث فرهنگی دستخوش تغییرات نامعلوم است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سیاست‌های مختلف مدیران سازمان میراث فرهنگی در تمرکززدایی٬ اعلام کرد شاکله سازمان میراث فرهنگی دستخوش تغییرات نامعلوم است.
شاکله سازمان میراث فرهنگی دستخوش تغییرات نامعلوم است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سیاست‌های مختلف مدیران سازمان میراث فرهنگی در تمرکززدایی٬ اعلام کرد شاکله سازمان میراث فرهنگی دستخوش تغییرات نامعلوم است. https://cdn.icana.ir/d/019/2742.jpg شاکله,سازمان,میراث,فرهنگی,دستخوش,تغییرات,نامعلوم,است Icana

سید رضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره عملکرد سازمان میراث فرهنگی٬ گردشگری و صنایع دستی گفت: من در مدت نمایندگی مجلس هشتم شاهد انتصاب مدیران متعددی در راس این سازمان بودم که در زمان مدیریت بقایی بخش‌هایی از آن را به نام تمرکز زدایی به قزوین٬ اصفهان و شیراز فرستادند و در واقع آن را متلاشی کردند.

نماینده مردم تهران٬ ری٬ ‌شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای با بیان اینکه ما مدل تمرکززدایی در سازمان میراث فرهنگی را نمی‌پسندیدیم٬ افزود: اگرچه مسئولان این دستگاه معتقد بودند ارتباط بین دستگاهها برقرار خواهد بود اما کمیسیون فرهنگی قانع نشد و معتقد بودیم در صورت ضرورت انتقال٬ باید همه آنها به نقطه دیگری منتقل شوند تا همه با هم باشند و یا اینکه با ادامه فعالیت در تهران٬ تمرکززدایی در سازمان دیگری انجام می‌شد.

عضو فراکسیون روحانیون ادامه داد: در زمان مدیریت احمدزاده٬ سیاست برگرداندن سازمان‌های منتقل‌شده به شهرهای دیگر دنبال شد و اکنون که موسوی متولی امر شده٬ باید دید در مدیریت او شاکله سازمان چگونه خواهد شد زیرا مجلس این شیوه تمرکز زدایی را قبول ندارد و رییس سازمان جدید باید در این زمینه وارد عمل شود.

اکرمی همچنین به حراج آثار میراث فرهنگی در آمریکا اشاره کرد و توضیح داد: اکنون در کنگره و یا سنای امریکا به دنبال حراج میراث فرهنگی ایران در موزه‌های امریکا هستند تا آسیب دیگری به این میراث وارد کند؛ لذا سازمان میراث فرهنگی باید در این باره از طریق قانونی اقدام و موضع‌گیری کند تا چنین ضربه‌ای بر میراث فرهنگی کشور وارد نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره نظارت مجلس بر سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: دولت آنقدر سر خودش را شلوغ کرده و کارهای زیادی را در حوزه خود تعریف کرده که ما به عنوان نمایندگان مردم نمی‌توانیم کسی را درباره عملکردش مورد سوال قرار دهیم و از عزل و نصب‌ها نیز سر در نمی‌آوریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet