هدر موبایل
1390/11/30 14:09:27
سرویس اجتماعی
زمانی در واکنش به تجمع آزاد‌گان در خیابان پاستور:

دولت مطالبات آزادگان را پرداخت کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به تجمع آزادگان در خیابان پاستور، کوتاهی دولت در وظایف خود را، منجر به اعتراض و تجمع گروهی آزادگان مقابل نهاد ریاست جمهوری بیان کرد.
دولت مطالبات آزادگان را پرداخت کند سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به تجمع آزادگان در خیابان پاستور، کوتاهی دولت در وظایف خود را، منجر به اعتراض و تجمع گروهی آزادگان مقابل نهاد ریاست جمهوری بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16409.jpg دولت,مطالبات,آزادگان,را,پرداخت,کند Icana

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تجمع آزادگان در خیابان پاستور، گفت: زمانی که دولت در وظایف خود کوتاهی کند، منجر به اعتراض و تجمع در قالب گروهی مقابل نهاد ریاست جمهوری خواهد شد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی افزود: به تازگی این شکل اعتراض که گروهی برای دستیابی به خواسته‌های خود مقابل نهاد و یا دستگاهی تجمع می‌کنند تبدیل به عادت و رسمی ناهنجار شده که تنها عامل آن، کوتاهی و غفلت مسئولان در انجام وظایفشان است.

وی ادامه داد: البته گروه و صنفی که با تجمع اعتراض خود را به گوش مسئولان می‌رسانند راه دیگر برایشان باقی نمانده و تنها با این کار می‌توانند به خواسته‌های خود دست پیدا کنند.

 

دولت با انجام مسئولیت‌های خود از مرسوم شدن تجمع‌ها جلوگیری کند

زمانی تصریح کرد: بنابراین دولت موظف است ضمن توجه به حقوق شهروندان مختلف به ویژه قشر آزاده کشور که حق زیادی به گردن مسئولان و مردم جامعه کنونی دارند، مطالبات آنها را به موقع بپردازد و از وقوع چنین مسائل و معضلاتی جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این‌گونه تجمع‌ها را در سال‌های اخیر تبدیل به عادت و رسمی در بین تمام مردم اعلام کرد که به محض مواجه شدن با بی‌قانونی‌ها و محقق نشدن وعده‌های مسئولان، این تجمع‌ها هم شکل می‌گیرد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه هم‌اکنون مجلس برای برگزاری انتخابات در تعطیلات بوده و نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه خود به سر می‌برند، نمی‌توان تا زمان آغاز جلسات مجدد مجلس علنی، انتظاری از نمایندگان برای دخالت در این مسأله داشت.

 

مسئولان به وعده‌های خود جنبه اجرایی بخشند

به گفته سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، کاری که دولت در حال حاضر می‌تواند انجام دهد، پرداخت مطالبات افراد آزاده‌ای است که مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده‌اند.

وی ادامه داد: البته باید این نکته را یادآور شد که ارایه ندادن مطالبات آزادگان، متخلف شدن دولت و پرداخت آنها مؤثر واقع شدن تجمع‌ها خواهد بود، که با تحقق مسئولان به وعده‌های خود، دیگر شاهد این گونه مسائل نخواهیم بود.

 

بنا به مفاد ماده 13 قانون حمایت از آزادگان که در سال 68 به تصویب رسید، قرار شد تا آزاده‌هایی که در دوران اسارت حقوق نگرفته‌اند، این حقوق را دریافت کنند اما با گذشت چند سال از تصویب این قانون، همچنان به شکل بالقوه باقی مانده است.

بیش از یک هزار آزاده صبح امروز ـ 30 بهمن ماه‌ـ در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق دوران اسارت خود، مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند. سال گذشته در بودجه دولت مصوب شد تا پایان سال 90 این حقوق به آزادگان پرداخت شود ولی تاکنون هیچ اقدامی نشده و گفته ‌می‌شود قرار است تنها 20 درصد این حقوق داده و بقیه به صورت سهام پرداخت ‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet