حلول ماه ربیع الاول
1390/11/30 15:14:56
سرویس سیاسی
غفوری فرد: جبهه متحد و ائتلاف بزرگ اصولگرایان، شانس اول ورود به مجلس نهم

اقتدار و استقلال مجلس هشتم، سندی جاودانه خواهد شد

رئیس ائتلاف بزرگ اصولگرایان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مجلس هشتم،گفت: مجلس هشتم با ریاست قوی و حضور نمایندگان فعال و تعامل مثبت با سایر قوا بر اقتدار و استقلال جایگاه مجلس افزود.
اقتدار و استقلال مجلس هشتم، سندی جاودانه خواهد شد رئیس ائتلاف بزرگ اصولگرایان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مجلس هشتم،گفت: مجلس هشتم با ریاست قوی و حضور نمایندگان فعال و تعامل مثبت با سایر قوا بر اقتدار و استقلال جایگاه مجلس افزود. https://cdn.icana.ir/d/019/16408.jpg اقتدار,و,استقلال,مجلس,هشتم،,سندی,جاودانه,خواهد,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن غفوری فرد در دومین نشست خبری ائتلاف بزرگ اصولگرایان با بیان اینکه هدف از تشکیل این ائتلاف افزایش سطح مشارکت مردم است، افزود: هر چه مشارکت بالاتر باشد اقتدار و محبوبیت نظام بیشتر و امید دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب خنثی خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به فرموده امام(ره) و رهبر معظم انقلاب مجلس در رأس امور است، ادامه داد: تلاش می کنیم با رقابت سالم انگیزه مردم را برای مشارکت در انتخابات افزایش دهیم ضمن اینکه در صددیم تا با معرفی افرادی که برای مجلس مفید بوده و کارایی دارند بستر مناسبی را برای انتخاب نامزد اصلح فراهم کنیم تا به این طریق مردم با آگاهی بیشتر تصمیم گیری کنند.

در ادامه حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب با بیان اینکه هر چه به روزهای برگزاری انتخابات نزدیک تر می شویم، نگاه ها به انتخابات تغییر می کند تأکید کرد: عده ای که قصد تحریم انتخابات را داشتند امروز با انتشار بیانیه هایی از این موضوع برائت می جویند.

وی با اعلام اینکه همه درک کرده اند که عدم مشارکت حداکثری در انتخابات خواست اصلی دشمن است، گفت: رسانه ها وظیفه خطیر بیدار کردن افراد مختلف و ایجاد زمینه حضور پرشور مردم در انتخابات را همانند انتخابات سال 88 که 40 میلیون نفر را به پای صندوق های رأی کشاند بر عهده دارند.

وی با تأکید بر اینکه مهمترین مسئله بالا بردن مشارکت مردم است، تصریح کرد: شورای نگهبان با تأیید صلاحیت نزدیک به 4 هزار نفر از جناح ها و گروه های مختلف افراد گوناگونی را برای حضور در انتخابات معرفی کرد که این موضوع زمینه انتخابات پرشور را فراهم خواهد کرد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام مهدی تسخیری یکی از موضوعات مهم در مجلس آینده را روابط بین الملل خواند و گفت: با توجه به تجربه 30 ساله ارتباط نظام با جهان بیرونی و بین الملل امید می رود که بتوانیم حرکت های لازم برای گسترش تعامل با کشورهای مختلف جهان را داشته باشیم.

کمال الدین سجادی از دیگر سخنرانان این نشست گفتمان اصولگرایی را گفتمان وسیعی خواند و تأکید کرد: جوهره انقلاب گفتمان اصولگرایی است و بر این اساس ائتلاف بزرگ اصولگرایان نیز با توجه به منشور خود بخشی از اصولگرایی بوده و در طراحی لیست خود این موضوع را لحاظ کرده است.

عضو شورای مرکزی ائتلاف بزرگ اصولگرایان با بیان اینکه افراد معرفی شده در لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان از افرادی هستند که به مراکز قدرت و ثروت وصل نبوده و از کارشناسان زبده هستند اعلام کرد: ما لازم دیدیم که در لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان افراد از تخصص ها و قشرهای مختلف را داشته باشیم با توجه به اینکه 30 نفر نماینده تهران پیشانی مجلس هستند سعی کردیم در این لیست از دیپلمات های با سابقه، کارشناسان در حوزه های مختلف انرژی هسته ای، پزشکان، کارشناسان علوم اجتماعی و غیره بهره بگیریم.

وی افراد لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان را سرشناس و مردمی خواند و اعلام کرد: با این لیست قطعاً شاهد رقابتی سالم در عرصه انتخابات بوده و امیدواریم شاهد نرخ بالای مشارکت باشیم.

حسن لاسجردی در ادامه این نشست با بیان اینکه بنده سعی کردم از قشر رسانه در انتخابات حضور پیدا کنم، تأکید کرد: امیدوارم منتقل کننده مستعدی در این زمینه باشم.

وی عناصر دانایی و توانایی را از مؤلفه های مجلس مؤثر خواند و گفت: با حضور نمایندگان دانا و توانا در مجلس شاهد ایجاد تحرک و روحیه خودباوری بوده و قادر خواهیم بود مجموعه ای فعال در سیاست داخلی را در اختیار داشته باشیم. دانایی نیز که کانال ارتباط جامعه و حاکمیت است با مشارکت و همکاری رسانه ها محقق خواهد شد. عنصر توانایی از طریق ایجاد انگیزه، فعالیت، شور و اشتیاق سیاسی و با به رخ کشیدن بسیج اجتماعی امکان پذیر خواهد شد.

حسن غفوری فرد در پاسخ به این سؤال که ائتلاف بزرگ اصولگرایان با کدام یک از جبهه های مطرح در انتخابات ائتلاف خواهد داشت، تأکید کرد: موضوع این است که ائتلاف و جبهه دو موضوع کاملاً متفاوت است. جبهه از تعدادی حزب و گروه سیاسی تشکیل شده اما ائتلاف از شخصیت های سیاسی در حوزه های مدیریتی، اجرایی و قانونگذاری تشکیل می شود. بر این اساس در ائتلاف بزرگ اصولگرایان افراد از گروه های مختلف حضور دارند و این به معنی ائتلاف با جبهه ای خاص نیست.

حسن غفوری فرد عقلانیت، قانونگذاری، حفظ کرامت انسانی را از شعارهای ائتلاف بزرگ اصولگرایی خواند و گفت: ما با حمایت از روحانیت و حرکت در مسیر مشخص شده روحانیون تلاش داریم تا کشور را در جهت حرکت در مسیر چشم انداز 20 ساله که مورد تأکید مقام معظم رهبری است حرکت دهیم.

حسن غفوری فرد در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه اگر در لیست جبهه متحد قرار می گرفتید آیا باز هم ائتلاف بزرگ اصولگرایان را معرفی می کردید یا نه گفت: با توجه به اینکه جبهه متحد تنها گنجایش 30 نفر را دارد اما شخصیت های متعدد سیاسی، علمی و فرهنگی برای حضور در مجلس از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرده اند می شد از اول حدس زد که با گروه های دیگری همچون ائتلاف بزرگ اصولگرایان مواجه باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با بیان اینکه جدا از این موضوع یعنی ساز و کار مشخص شده در جبهه متحد عده ای هم بودند که در چارچوب اصولگرایی حرکت کرده اما با اندیشه 8+7 زاویه داشتند، تأکید کرد: می شد حدس زد که این افراد هم با لیست دیگری به جز لیست جبهه متحد وارد عرصه خواهند شد همانطور که در سال های گذشته شاهد این موضوع بودیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر در لیست جبهه متحد قرار می گرفتم ممکن بود ائتلاف بزرگ اصولگرایی شکل نگیرد اما از اول مشخص بود با توجه به حضور 600 الی 700 نفر از کاندیداها از حوزه انتخابیه تهران می شد انتظار چنین لیست هایی را داشت.

غفوری فرد با بیان اینکه تعدد لیست ها را مضر نمی دانم، تأکید کرد: اتفاقاً معتقدم با لیست‌های متفاوت است که بسترهای مختلفی برای اندیشه های متفاوت سیاسی ایجاد شده و مردم نیز می توانند افراد مورد نظر خود را انتخاب کنند این موضوع همچنین زمینه انتخاب فرد اصلح را فراهم خواهد کرد اگر یک لیست داشتیم هیچوقت رقابت به صورت جدی شکل نگرفته و شاهد مشارکت حداکثری مردم هم نبودیم.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس هشتم با تأکید بر اینکه اشتراکات زیادی با جبهه صدای ملت داریم ادامه داد: بعید می دانم که صدای ملت بیش از 14 الی 15 نفر را در لیست خود معرفی کند که البته اکثریت آنها یعنی بیش از 10 نفر در لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان حضور خواهند داشت.

 

جبهه متحد و ائتلاف بزرگ اصولگرایان، بالاترین آرای مجلس نهم را کسب می‌کنند

وی درباره موفقیت جبهه های مختلف حاضر در انتخابات، گفت: پیش بینی می کنم در تهران لیست جبهه متحد و ائتلاف بزرگ اصولگرایان دو لیست مطرح باشند که شانس بیشتری برای حضور در مجلس دارند. البته هر دو در چارچوب منشور اصولگرایی حرکت کرده و مکمل هم هستند.

غفوری فرد با رد اظهارنظرهای مبنی بر اینکه بعضی از اصولگرایان باید از عرصه انتخابات کناره گیری کنند اعلام کرد: اینکه تعداد نامزدها برای شرکت در انتخابات قابل توجه است بیانگر ظرفیت بالای قانون اساسی است در حال حاضر نزدیک به 4 هزار نفر شرکت کننده داریم که 15 برابر تعداد نماینده های لازم برای مجلس هشتم است. تعدد حضور کاندیداها از لوازم مردم سالاری دینی است و محدود کردن نامزدها برای حضور در انتخابات بیانگر کاستن از ظرفیت قانون اساسی دارد.

وی تأکید کرد: پیشنهاد می کنم هیچ گروهی از حضور در عرصه انتخابات کنار نکشیده زیرا در صورت کناره گیری رقابت بی معنی خواهد بود و این برخلاف نظر مقام معظم رهبری مبنی بر رقابتی بودن انتخابات دارد.

غفوری فرد با اعلام اینکه یقین دارم اکثریت قاطع مجلس نهم از اصولگرایان خواهند بود یادآور شد: در تهران اصولگرایان 25 نفر از 30 نفر را به خود اختصاص داده و در نهایت اکثریت قاطع مجلس نهم از آن اصولگرایان خواهد بود که با قدرت و در خط رهبری اهداف نظام را پیگیری خواهند کرد.

این نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با مثبت ارزیابی کردن اقدامات مجلس هشتم گفت: مجلس هشتم نشان داد اکثریت آن را افراد مستقلی تشکیل می دهند که در عین تعامل مثبت با دیگر قوا برای استقلال مجلس و اقتدار آن اهمیت زیادی قائل هستند و به هیچ وجه حاضر به زیر سؤال بردن اقتدار مجلس نیستند. بعد از مجلس اول مجلس هشتم یکی از قوی ترین مجالس بود که هم در بعد نظارت و هم قانونگذاری اقدامات مؤثری صورت داد.

وی با رد این موضوع که در مجلس هشتم وکیل الدوله زیاد بود تأکید کرد: روند انقلاب همواره روند تکاملی بوده و مجلس هم از این قاعده مستثنی نبوده در مجلس نهم هم قطعاً شاهد حضور افرادی مستقل برای دفاع از حقوق مردم خواهیم بود.

غفوری فرد مجلس هشتم را مجلسی مردمی خواند و گفت : نمایندگان چه در ملاقات های مردمی و چه شرکت در اجتماعات مردمی به خوبی ثابت کردند که مجلس از آن مردم و در راستای احقاق حقوق آنها حرکت کرده ضمن اینکه مجلس با تصویب قوانینی همچون بیمه بیکاری، هدفمندی یارانه ها، زنان سرپرست خانوار و معلمان حق التدریسی و ... تلاش مؤثر خود را در دفاع از حقوق مردم به اثبات رساند.

 

لاریجانی شانس اول ریاست مجلس نهم 

عضو کمیسیون انرژی در مجلس هشتم ریاست دکتر لاریجانی را در مجلس هشتم بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: من 4 دوره ریاست های مختلف دولت را تجربه کردم اما بدون اینکه مقایسه ای داشته باشم ریاست دکتر لاریجانی در دوره هشتم را بسیار موفق می دانم به ویژه تغییراتی که در آئین نامه مجلس به وجود آمد موجب شد کارها بهتر پیش رفته و دولت بهتر پاسخگو باشد.

وی با تأکید بر اینکه تغییرات در مجلس هشتم بر قدرت، اقتدار، تصمیم گیری و نظارت مجلس افزود، تصریح کرد: اگرچه نمی توان از هم اکنون در مورد ریاست مجلس نهم پیش بینی کرده و باید منتظر ترکیب نمایندگان در مجلس آینده بود اما به نظر من شانس آقای لاریجانی برای ریاست مجلس نهم بیشتر بوده زیرا تقریباً تمام نمایندگان  از عملکرد وی راضی بودند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet