خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/11/30 14:54:12
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دادگاه فساد مالی به معنای واقعی علنی باشد

عبدالرضا ترابی با بیان اینکه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی باید به صورت شفاف برگزار شود، گفت: اگر غیر از این باشد و احکام صادره نیز مطابق عدالت نباشد، مردم اعتماد خود را به عدالت ورزی از دست می‌دهند.
دادگاه فساد مالی به معنای واقعی علنی باشد عبدالرضا ترابی با بیان اینکه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی باید به صورت شفاف برگزار شود، گفت: اگر غیر از این باشد و احکام صادره نیز مطابق عدالت نباشد، مردم اعتماد خود را به عدالت ورزی از دست می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/5186.jpg دادگاه,فساد,مالی,به,معنای,واقعی,علنی,باشد Icana

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: خواسته مردم این است که دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی به صورت علنی و شفاف برگزار شود و تمام مسائل به اطلاع مردم رسانده شود که این موضوع خواست نمایندگان مجلس نیز است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: خواست نمایندگان مجلس این است که چهره متهمان به نمایش درآید و اسامی آنان نیز ذکر شود، زیرا در صورتی می‌توان گفت که یک دادگاه به معنای واقعی کلمه علنی است که مورد پنهانی در آن وجود نداشته باشد.

وی انتظار اصلی از دادگاه فساد مالی را معرفی متهمان دانست و اظهار داشت: باید پس از برگزاری علنی و شفاف دادگاه، جرم هر یک از متهمان نیز دقیقاً مشخص و اعلام شود و این افراد باید به شکل ملموس به مجازات اعمال خود برسند زیرا در غیر این‌صورت اعتماد مردم  کمرنگ می‌شود.

این نماینده مجلس هشتم افزود: اجرای عدالت در برگزاری دادگاه فساد مالی و مجازات شدید محکومان درس عبرتی برای سایر افرادی که فکر چنین اقداماتی را در سر دارند، خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به پیچیدگی‌های پرونده فساد مالی اشاره کرد و گفت: در این تخلف افراد مختلفی از سیستم بانکی و دولت دست داشتند و از همین‌رو رسیدگی به این پرونده و اعلام نتیجه آن از پیچیدگی و حساسیت خاصی برخوردار است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز امیدواری کرد که دادگاه رسیدگی به فساد مالی در کمال رعایت عدالت برگزار شود و محکومان واقعی به جزای اعمال خود برسند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در کشورمان نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet