خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/11/30 14:42:22
سرویس اقتصادی
خیری:

انتظار مجلس از دولت شفافیت در بودجه بود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، گفت: مجلس به طور قطع در جهت شفاف‌سازی لایحه بودجه ورود پیدا خواهد کرد تا بتواند منابع و مصارف قانون هدفمندی یارانه‌ها را مشخص کند.
انتظار مجلس از دولت شفافیت در بودجه بود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، گفت: مجلس به طور قطع در جهت شفاف‌سازی لایحه بودجه ورود پیدا خواهد کرد تا بتواند منابع و مصارف قانون هدفمندی یارانه‌ها را مشخص کند. https://cdn.icana.ir/d/019/13628.jpg انتظار,مجلس,از,دولت,شفافیت,در,بودجه,بود Icana

احد خیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خانه ملت، در ارتباط با اینکه معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی دولت  اعلام کرده که دولت برای اجرای هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه سال آینده اعتباری در نظر نگرفته است و قرار هم نیست دولت لایحه الحاقی به مجلس ارسال کند، افزود: مجلس به طور قطع در جهت شفاف‌سازی ورود پیدا خواهد کرد تا بتواند منابع و مصارف  این قانون را مشخص کند.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه قانون رعایت نشده؛ چون دولت ملزم شده در چهار ردیف ارقام را بیاورد که از جمله آن ارقام مربوط به درآمدهای حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی است که دولت باید برنامه خود را در این مورد آشکارا ارایه دهد، تا گرفتاری امسال در سال آینده تکرار نشود و در 3 ردیف دیگر نیز باید هزینه‌هایی را که در بحث هدفمند کردن یارانه‌ها داشته بیاورد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با اشاره به تاخیر دولت در  تقدیم لایحه بودجه 91 به مجلس، تصریح کرد: بودجه در فضایی به مجلس تقدیم شد که مسئله انتخابات مطرح بود، در واقع برای بررسی بودجه و با توجه به سیر زمانی که برای رسیدگی به بودجه لازم است، این کار در سال بعد اتفاق خواهد افتاد.

خیری گفت: در عین حال ما توقع داریم که همه چیز در بودجه شفاف باشد، بحث هدفمندی یارانه‌ها یک بحث اصلی و وسیعی در کشور ما است از سوی دیگر نحوه هزینه‌ها و درآمدها را باید به طور شفاف داشته باشیم؛ اما دولت این اعتبارها را در بودجه لحاظ نکرده است.

رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام اینکه امسال کسری بودجه نداریم، اظهار کرده بود که اعداد و ارقامی در لایحه بودجه سال 91 با عنوان اعتبار هدفمندی یارانه‌ها در نظر نگرفته‌ایم و لایحه الحاقی هم برای هدفمندی یارانه‌ها به مجلس نخواهیم داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet