پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/01 11:18:49
سرویس اقتصادی
انصاری: امکان افزایش یارانه‌های نقدی وجود ندارد

کسری 13 هزار میلیارد تومانی دولت در پرداخت یارانه‌ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که دولت امکان افزایش میزان یارانه‌های نقدی را ندارد، گفت: دولت در پرداخت یارانه‌ها به مردم حدود ۱۳ هزار میلیارد کسری دارد که با استقراض از بانک مرکزی و برداشت از بودجه‌های دولتی این کسری را جبران کرده است.
کسری 13 هزار میلیارد تومانی دولت در پرداخت یارانه‌ها عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که دولت امکان افزایش میزان یارانه‌های نقدی را ندارد، گفت: دولت در پرداخت یارانه‌ها به مردم حدود 13 هزار میلیارد کسری دارد که با استقراض از بانک مرکزی و برداشت از بودجه‌های دولتی این کسری را جبران کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/16421.jpg کسری,13,هزار,میلیارد,تومانی,دولت,در,پرداخت,یارانه‌ها Icana

جمشید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: قانون میزان پرداخت یارانه‌های نقدی به مردم و تعیین قیمت حامل‌های انرژی را به دولت واگذار کرده است، ولی دولت تنها مجاز است در چارچوب قوانین بودجه‌ای مصوب مجلس، عمل کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به این که دولت در پرداخت یارانه‌ها به مردم در شرایط کنونی با کسری بودجه مواجه است، افزایش یارانه‌های نقدی نشدنی است.

 

از 40 هزار میلیارد تومان فقط 27 هزار میلیارد آن محقق شده است

وی با بیان این که برآورد از درآمد آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی بیش از 40 هزار میلیارد تومان بود، گفت: از این رقم تنها درآمدی حدود 27 هزار میلیارد تومان محقق شده که نشان می‌دهد دولت در پرداخت یارانه‌های فعلی نیز با مشکل جدی مواجه است.

 

دولت با قرض از بانک مرکزی و برداشت از بودجه‌های عمومی یارانه می‌دهد

انصاری ادامه داد: دولت مابقی درآمد خود را که حدود 13 هزار میلیارد تومان است از بانک مرکزی استقراض کرده و برخی دیگر از این بودجه را از طریق بودجه‌های عمومی و یا دریافت از شرکت‌های دولتی تأمین کرده است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم یادآور شد: اگر دولت قصد افزایش قیمت حامل‌های انرژی را داشته باشد با تفسیر اخیر مجلس، دولت نمی‌تواند بیشتر از 20 درصد افزایش قیمت اعمال کند که با حساب این درآمد هم دولت نمی‌تواند یارانه‌های نقدی را افزایش دهد.

روز گذشته وزیرامور اقتصادی و دارایی از آمادگی برای پرداخت یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی یارانه ها تا پایان امسال خبر داد و گفت: قبل از هر گونه اقدامی برای افزایش قیمت حاملهای انرژی در فاز دوم ، یارانه نقدی افزایش یافته به حساب مردم واریز خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet