هدر موبایل
1390/11/30 15:27:07
سرویس سیاسی

تجمع گسترده معترضان سیاست اقتصادی یونان در مقابل پارلمان

هزاران نفر از مردم یونان همزمان با تصویب بسته ریاضت اقتصادی در کابینه این کشور در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند.
تجمع گسترده معترضان سیاست اقتصادی یونان در مقابل پارلمان هزاران نفر از مردم یونان همزمان با تصویب بسته ریاضت اقتصادی در کابینه این کشور در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/8749.jpg تجمع,گسترده,معترضان,سیاست,اقتصادی,یونان,در,مقابل,پارلمان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، کابینه یونان در جلسه امروز –یکشنبه- بسته جدید ریاضت اقتصادی که چندی پیش به تصویب پارلمان این کشور رسید را تایید کردند تا راه برای دریافت دومین وام بین‌المللی از سوی صندوق بین‌المللی پول و اتحادیه اروپا برای جبران کسری بودجه هموار شود.
در همین حال و هزمان با بررسی این بسته در کابینه یونان، هزاران نفر از مردم این کشور ضمن به راه انداختن تظاهرات گسترده در مقابل پارلمان این کشور مخالفت شدید خود را با اجرای این بسته و سخت‌تر شدن شرایط زندگی در این کشور اعلام کردند.
دولت «لوکاس پاپادموس» نخست‌وزیر یونان خواستار دریافت ۱۷۰ میلیارد دلار وام به طور مشترک از اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول است که پیش‌شرط تعیین شده برای دریافت این وام، تصویب و اجرای بسته ریاضت اقتصادی است.
بر اساس این بسته ریاضت اقتصادی ۱۵ هزار کارمند دستگاه‌های دولتی در یونان موقعیت شغلی خود را از دست می‌دهند.
از جمله دیگر مواردی که در  این بسته ریاضتی دیده می‌شود کاهش حداقل ۲۰ درصدی دستمزدها است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet