خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/02 09:21:26
سرویس فرهنگی
سیدرضا اکرمی:

دولت باید از ورزش‌های بومی حمایت کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزرات ورزش و جوانان باید از ورزش‌های ملی و بومی کشور حمایت کند،گفت: با توسعه و حمایت از ورزش‌های ملی و بومی می‌توانیم علاوه بر ایجاد سرگرمی سالم برای جوانان، به نوعی اشتغال‌زایی هم داشته باشیم.
دولت باید از ورزش‌های بومی حمایت کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزرات ورزش و جوانان باید از ورزش‌های ملی و بومی کشور حمایت کند،گفت: با توسعه و حمایت از ورزش‌های ملی و بومی می‌توانیم علاوه بر ایجاد سرگرمی سالم برای جوانان، به نوعی اشتغال‌زایی هم داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/16413.jpg دولت,باید,از,ورزش‌های,بومی,حمایت,کند Icana

سیدر ضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگارفرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: ورزش کلید جلب همکاری‌های داوطلبانه در کشور به شمار می آید، از این‌رو تربیت نیروی ورزشکار می‌تواند به همه زوایای اجتماعی و فرهنگی کشور کمک کند و بسیار کارآمد باشد.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: هر گونه حرکت ورزشی می‌تواند دربردارنده ثمرات فراوانی باشد،‌ با این همه اگر ورزش‌های بومی وملی در مرکز فعالیت‌ها باشند،‌ انسجام اجتماعی وفرهنگی جامعه را در پی دارند. 

وی ادامه داد: انجام فعالیت‎های ورزشی برای رشد و توسعه جوانان، پرورش سلامت جسمانی و روحی آنها و ایجاد ارتباطات ارزشمند اجتماعی عنصری حیاتی است واین امر موجب می‌شود که اگر این جوانان بخواهند به ارباب و رجوع پاسخ دهند، رفتاری گشاده‌رویانه‌تر داشته باشند.

اکرمی با بیان این‌که «ورزش‌های بومی ریشه درتاریخ و فرهنگ ما دارد» گفت: از این رو با توسعه  این ورزش‌ها می‌توانیم علاوه بر پاسداری از فرهنگمان، جوانان را با تاریخ غنی کشورمان آشنا کنیم. برای احیای ورزش‌های ملی وبومی باید برنامه‌ریزی کار آمدی انجام شود، زیرا برخورد نادرست با آن‌ها نتیجه عکس خواهد داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: ورزشکاران ورزش‌های بومی وملی کشور حق دارند تا از امکانات ورزشی کشور بهره بگیرند و این درحالی است که دولت باید بسترهای توسعه ورزش‌های ملی وبومی رابه نحو کار آمدی توسعه دهد. ما در این عرصه باید با برنامه و کارآمد عمل کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet