خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/12/01 09:29:10
سرویس سیاسی
یوسفیان‌ملا با انتقاد از تبلیغات زودهنگام انتخاباتی:

روزه سکوت در برابر تخلفات،آشفته بازار انتخاباتی به راه می‌اندازد

عضو فراکسیون اصولگران مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه شورای نگهبان و وزارت کشور باید در برابر تبلیغ نامزدها با توسل به تخریب دیگران بایستد، تصریح کرد: روزه سکوت دستگاه‌های ناظر در برابر تخلفات تبلیغاتی افراد و گروه‌ها، آشفته بازار انتخاباتی به راه می اندازد.
روزه سکوت در برابر تخلفات،آشفته بازار انتخاباتی به راه می‌اندازد عضو فراکسیون اصولگران مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه شورای نگهبان و وزارت کشور باید در برابر تبلیغ نامزدها با توسل به تخریب دیگران بایستد، تصریح کرد: روزه سکوت دستگاه‌های ناظر در برابر تخلفات تبلیغاتی افراد و گروه‌ها، آشفته بازار انتخاباتی به راه می اندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/67.jpg روزه,سکوت,در,برابر,تخلفات،آشفته,بازار,انتخاباتی,به,راه,می‌اندازد Icana

عزت اله یوسفیان ملا درگفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: اگرچه وزارت کشور مهلت هفت‌روزه  تبلیغات رسمی نامزدهای نهمین دوره مجلس را اعلام کرده است، اما متاسفانه شاهد تبلیغات زودرس انتخاباتی خیلی از افراد و گروه‌ها هستیم.

دستور وزارت کشور مشکلی را حل نمی کند

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افرادی هستند که آشفته بازارانتخاباتی راه انداخته‌اند، درباره دستور برخورد با نامزدهایی که زودتر ازموعد قانونی به تبلیغ انتخاباتی روی می آورند، اظهار کرد: دستور وزارت کشور مشکلی را حل نمی کند، چه فایده ای دارد که نامزدی تا جایی که می تواند مرتکب تخلف در تبلیغ شود و بعد از پایان تخلف وی، به جرم او رسیدگی شود.

وی، با بیان اینکه تصمیم وزارت کشور مصداق همان ضرب المثلی است که روزه خوار را بعد از ماه رمضان شلاق می کنند، افزود: وزارت کشور باید با تاکید بر اجرای قانون و رعایت اخلاق انتخاباتی، زمینه تخلفات انتخاباتی را کاهش می داد.

تشکیل ستاد انتخاباتی مصداق تبلیغ زودرس

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، ادامه داد: اگرچه تبلیغات هنوز درشکل بروشور وعکس نمایندگان در خیابان‌ها دیده نمی شود، اما تشکیل ستادهای انتخاباتی توسط برخی از نامزدها و تشکیل جلسات انتخاباتی مصداق تبلیغ انتخاباتی است که متاسفانه دستگاه‌های مسئول برای توقف این تخلفات تلاشی نمی کنند.

یوسفیان ملا با انتقاد از صدا و سیما با بیان اینکه دعوت از نامزد انتخابات در برنامه زنده تلویزیونی مصداق همین تخلفات زودرس انتخاباتی است، ادامه داد: به نظر می رسد کنترل این اوضاع از دست وزارت کشور هم خارج است.

نامزدها با تهمت و تخریب یکدیگر، تبلیغ نکنند

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، درباره رعایت اخلاق انتخاباتی در مهلت 7 روزه تبلیغ انتخاباتی نامزدها، گفت: نامزدها با تهمت و تخریب یکدیگر، تبلیغ نکنند.  

نماینده مردم آمل در مجلس هشتم با تاکید بر اینکه شورای نگهبان و وزارت کشور نباید در برابر تبلیغ نامزدها با توسل به تخریب دیگران بایستد، تصریح کرد: روزه سکوت دستگاه‌های ناظر در برابر تخلفات تبلیغاتی افراد و گروه‌ها آشفته بازار انتخاباتی به راه می اندازد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، دادن اطلاع لازم به مردم و آگاه کردن ملت را تنها راه رویارویی با وعده‌های غیرعملی و پر زرق و برق نامزدها دانست و اظهار کرد: قانون نوشته شده‌ای برای مبارزه با شعارهای پر زرق و برق وجود ندارد، بنابراین به جا است که با بالابردن سطح آگاهی مردم، این افراد در سبد رای ملت قرار نگیرند.

 وزیر کشور روز گذشته اعلام کرد که نامزدهای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی از روزهای چهارم تا دهم اسفندماه فرصت تبلیغ دارند.

مصطفی محمد نجارتاکید کرد که اگر کسی پیش از مهلتی که وزارت کشور تعیین کرده است، تبلیغات انتخابات را شروع کند، به مراجع قضایی معرفی و با او برخورد می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet