خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/11/30 16:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

قطع صدور نفت اقتصاد اروپا را با مشکلات حادتری مواجه می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:تصمیم ایران مبنی بر قطع صدور نفت به اروپا،سران کشورهای این قاره را به تکاپو انداخته است.
قطع صدور نفت اقتصاد اروپا را با مشکلات حادتری مواجه می کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:تصمیم ایران مبنی بر قطع صدور نفت به اروپا،سران کشورهای این قاره را به تکاپو انداخته است. https://cdn.icana.ir/d/019/519.jpg قطع,صدور,نفت,اقتصاد,اروپا,را,با,مشکلات,حادتری,مواجه,می,کند Icana
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛سیدعلی آقازاده دافساری نماینده مردم رشت در خانه ملت با اشاره به  نهایی‌شدن قطع صادرات نفت ایران به کشورهای اروپایی،به باشگاه خبرنگاران گفت:‌تصمیم دولت در این زمینه،اقدام بسیار بجا و درستی است؛چرا که اروپای باید تاوان اشتباهات خود را درمورد اتخاذ  تصمیمات غیرمنطقی علیه ایران بپردازند.

وی همچنین درادامه ازحمایت مجلس ازتصمیم دولت مبنی برقطع فروش و صادرات نفت ایران به اروپا خبر داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:اروپایی‌ها باید با وجود اقدام جدی جمهوری اسلامی ایران درقطع فروش نفت به اروپا اشتباهات خود را جبران کرده و پس از پذیرفتن شروط ایران،از تصمیم غیرمنطقی خود صرفنظر کنند و از تداوم خسارات وارد بر اقتصاد خود، جلوگیری کنند.

آقازاده درادامه خاطرنشان کرد:قطع فروش نفت ایران به اروپا،علاوه برفرانسه و انگلیس کشورهای اروپایی از جمله یونان، اسپانیا و ایتالیا را نیز به تکاپو انداخته است چرا که این مسئله، تبعات زیادی برای آنان به دنبال خواهد داشت و اقتصاد بحران‌زده اروپا را با مشکلات حادتری مواجه خواهد کرد.

گفتنی است رستم قاسمی وزیر نفت امروز (یکشنبه ۳۰ بهمن ماه) با صدور دستوری به مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، خواستار توقف صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه ها و شرکتهای نفتی انگلیس و فرانسه شد.

بر این اساس، شرکت ملی نفت ایران، فروش و صادرات هرگونه نفت خام و میعانات گازی به پالایشگاههای نفتی این دو کشور اروپایی را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet