هدر موبایل
1390/11/30 17:52:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی مقدم:

افزایش مبلغ یارانه‌ها در اسفندماه غیرقانونی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌براساس استفساریه مجلس دولت تنها موظف است در دوره پایانی سال قیمت‌های حامل انرژی را اصلاح کند و افزایش مبلغ یارانه‌ها در این دوره منع قانونی دارد.
افزایش مبلغ یارانه‌ها در اسفندماه غیرقانونی است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌براساس استفساریه مجلس دولت تنها موظف است در دوره پایانی سال قیمت‌های حامل انرژی را اصلاح کند و افزایش مبلغ یارانه‌ها در این دوره منع قانونی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/8437.jpg افزایش,مبلغ,یارانه‌ها,در,اسفندماه,غیرقانونی,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس بااشاره به افزایش احتمالی مبلغ یارانه‌ها در اسفندماه سال جاری ،به باشگاه خبرنگاران گفت:‌طبق استفساریه مجلس،دولت موظف است که برای بسترسازی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، قیمت‌ها را اصلاح کند و بر همین مبنا افزایش مبلغ یارانه‌های نقدی در یک ماه پایانی سال غیرقانونی بوده و دولت بدون صلاحدید مجلس مجوز چنین ا قدامی را ندارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد:در صورت تصویب نهایی این طرح،نقدینگی به دست آمده ناشی از اصلاح قیمت‌ها در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید به پوشش هزینه‌های بیمه و حمایت از مسکن و اشتغال و 30درصد از این نقدینگی  به طور کامل به بخش تولید اختصاص یابد.

وی درادامه تصریح کرد:مقرر است دولت در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نه تنها میزان یارانه‌ها را افزایش ندهد بلکه طبق مصوبه مجلس موظف است؛مشکلات اشتغال،مسکن، عمران، کشاورزی و صنعت را حل و فصل کند و این در حالیست که افزایش میزان یارانه‌های نقدی نه تنها مشکل مردم را حل نمی‌کند بلکه به مشکلات آنان نیز می‌افزاید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: براساس قانون بودجه 90، دولت در طول سال جاری تنها مجاز به اصلاح قیمت‌ حامل‌های انرژی بود که این اصلاح و افزایش تدریجی در طول سال لحاظ نشد و نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت ها در دو ماه پایانی سال با تعیین ضرب‌الاجلی دولت را از این کار منع کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: دولت باید به جای پرداخت نقدینگی بیشتر به مردم باید به فکر ارائه خدمات به آنها جهت رفع نیازهایشان خصوصا نیازمندان و افراد کم درآمد باشد و با اقدامات این چنینی، شیرینی هدفمندی یارانه‌ها را به کام مردم تلخ نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet