هدر موبایل
1390/12/01 08:55:02
سرویس اجتماعی
عبدالعزیز جمشیدزهی:

اصلاح وضعیت اورژانس بیمارستانی نیازمند تأمین اعتبارات و فرصت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ارزشیابی جدید وزارت بهداشت مبنی‌بر فرصت یکماهه برای اصلاح وضعیت اورژانس بیمارستان را نادرست و غیرکارشناسی خواند و گفت: هنگامی که بیمارستان‌ها برای حل کوچکترین کارهای خود با مشکل روبه‌رو هستند، وزارت بهداشت چگونه انتظار دارد که بیمارستان دست به اصلاح بزنند.
اصلاح وضعیت اورژانس بیمارستانی نیازمند تأمین اعتبارات و فرصت است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ارزشیابی جدید وزارت بهداشت مبنی‌بر فرصت یکماهه برای اصلاح وضعیت اورژانس بیمارستان را نادرست و غیرکارشناسی خواند و گفت: هنگامی که بیمارستان‌ها برای حل کوچکترین کارهای خود با مشکل روبه‌رو هستند، وزارت بهداشت چگونه انتظار دارد که بیمارستان دست به اصلاح بزنند. https://cdn.icana.ir/d/019/6550.jpg اصلاح,وضعیت,اورژانس,بیمارستانی,نیازمند,تأمین,اعتبارات,و,فرصت,است Icana

عبدالعزیز جمشیدزهی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ارزشیابی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی از بیمارستان‌ و اورژانس‌ها کل کشور، افزود: این‌ وزارتخانه به همه اورژانس‌های بیمارستانی فرصت یک ماهه برای اصلاح وضعیت کنونی خود داده است و بعد از آن ارزشیابی سال 91 را برای اعلام درجه بیمارستان‌ها انجام می‌دهد.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی، ارزشیابی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی را نادرست و غیرکارشناسی خواند و گفت: هنگامی که بیمارستان‌ها برای حل کوچکترین کارهای خود با مشکل روبه‌رو هستند، وزارت بهداشت چگونه انتظار دارد که بیمارستان دست به اصلاح بزنند.

وی با تأکید بر کم بودن فرصت یک ماهه برای اصلاح وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی، افزود: اصلاح این‌گونه بخش‌ها حداقل به یک سال زمان نیازمند است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مشکلات عمرانی و کمبود مکان اورژانس را یکی از مشکل‌های پیرامون اورژانس‌های بیمارستانی خواند و یاد‌آور شد: اصلاح ساختار عمرانی اورژانس‌ها نیازمند اختصاص اعتبارات مناسب از سوی وزارت بهداشت است.

جمشیدزهی با بیان این که سوء مدیریت یکی دیگر از ضعف‌های اورژانس بیمارستانی است، افزود: تغییر و حل سوء مدیریت در بیمارستان‌ها به برنامه‌ریزی و تصمیم جدی مسئولان اجرایی نیاز دارد.

وی ادامه داد: مسایل مربوط به کمیته‌های تعیین تکلیف بیمار، آموزش و استقرار برنامه تریاژ، رسیدگی به بیماران براساس طبقه بندی و بدحال بودن آنان  و اصلاح ساختار فضای فیزیکی اورژانس از مهم‌ترین موارد اصلاح اورژانس بیمارستانی است.

هم‌اکنون بخش اورژانس بیمارستانی با 18 هزار نفر پزشک و پرستاربه یکی از مهم‌ترین بخش‌های حوزه بهداشت و درمان تبدیل شده است که جایگاه مهم و اساسی در کمک به بخش درمانی کشور ایفا می‌کند، حال که وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی با مشکلات اعتباری دست‌و پنجه نرم می‌کند باید تصمیمی را اتخاذ کند تا اورژانس‌ها با با تمام کمبودها صدمه نبینند و راه توسعه و خدمت بهتر به مردم را در پیش بگیرند.

ساماندهی اورژانس بیمارستانی از سال 89 به عنوان اولویت وزارت بهداشت مطرح و پس از برگزاری جلسات مختلف، دستورالعمل‌هایی به همه دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد، حضور متخصص مقیم و ضمانت‌های اجرایی این موضوع در اورژانس‌های بیمارستانی و همچنین ارتقای درجه متخصصان عضو هیأت علمی منوط به حضور آنها در اورژانس‌های بیمارستان‌ها از جمله مسائل تأکید شده در این دستورالعمل بود، چرا که پیش از این عدم حضور متخصصان هیأت علمی در اورژانس‌های بیمارستانی یکی از چالش‌های بزرگ بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet