شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/01 10:25:46
سرویس سیاسی
پاپری مقدم، مطرح کرد:

ورود به مجلس با تخریب رقیب، واقعیت تلخ هر انتخاباتی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، با بیان اینکه مهلت هفت روزه تبلیغ انتخاباتی کم و زمینه تخلفات انتخاباتی را به وجود می‌آورد، بر رعایت اخلاق انتخاباتی تاکید کرد و گفت: ورود به مجلس از طریق تخریب رقیب انتخاباتی واقعیتی است که در هر انتخاباتی با آن مواجه بودیم.
ورود به مجلس با تخریب رقیب، واقعیت تلخ هر انتخاباتی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، با بیان اینکه مهلت هفت روزه تبلیغ انتخاباتی کم و زمینه تخلفات انتخاباتی را به وجود می‌آورد، بر رعایت اخلاق انتخاباتی تاکید کرد و گفت: ورود به مجلس از طریق تخریب رقیب انتخاباتی واقعیتی است که در هر انتخاباتی با آن مواجه بودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/14946.jpg ورود,به,مجلس,با,تخریب,رقیب،,واقعیت,تلخ,هر,انتخاباتی Icana

ایوب پاپری مقدم درگفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: مهلت هفت روزه برای تبلیغات انتخاباتی کم است و زمینه تخلف را به وجود می آورد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون انتخابات نیازمند اصلاحیه است، افزود: مهلت یک هفته‌ای تبلیغات انتخاباتی بهتر است به یک ماه افزایش پیدا کند و در این یک ماه سخنرانی و پخش عکس و برگزاری جلسات انتخاباتی آزاد باشد.

وی، ادامه داد: همین الان که زمان رسمی تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده، مواجه با تبلیغات زود هنگام انتخاباتی هستیم، بسیاری از نامزدها شروع به تبلیغات انتخاباتی کرده‌اند و از بسیاری از ابزارهای تبلیغاتی استفاده می کنند.

بداخلاقی‌های انتخاباتی نمایندگان فعلی مجلس را هدف گرفته است

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، با بیان اینکه متأسفانه دراین میان بداخلاقی‌های انتخاباتی نمایندگان فعلی مجلس را هدف گرفته است، گفت: چگونه ممکن است نماینده‌ای که به تازگی از کار مجلس فارغ شده و همزمان درگیر مسائل حوزه انتخابیه است، بتواند در مدت یک هفته تبلیغات انتخاباتی خود را انجام دهد، این نماینده مجبور است با همه طایفه‌ها و خانواده‌های بزرگ مخصوصاً درشهرستان‌های کوچک جلسه برگزار کند و بنابراین احتمال دارد عمل به برنامه‌هایش به عنوان نماینده فعلی مجلس مصداق تبلیغ انتخاباتی قرار گیرد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، درباره رعایت اخلاق انتخاباتی هنگام تبلیغات انتخاباتی نامزدها، گفت: لازم است که نماینده‌ها از وعده‌های غیرعملی و پر زرق و برق هنگام تبلیغ انتخاباتی خودداری کنند.

استراتژی جریان انحرافی ، راه یافتن به مجلس با هزینه کرد بالا

وی درباره اینکه آیا به دلیل حضور نامزدهای جریان انحرافی مردم در این دوره از انتخابات با وعده‌های غیرعملی از سوی این گروه مواجه خواهند بود، گفت: استراتژی جریان انحرافی این است که با هزینه کرد بالا می توان به مجلس راه یافت، بنابراین کسی که پول کافی برای تبلیغ و در نهایت کسب رأی را دارد خود را درگیر وعده‌های غیرعملی نمی کند.

پاپری مقدم، توضیح داد: نامزدهای جریان انحرافی تلاش می کنند پول و منابع مالی خود را در اختیار افرادی بگذارند که برای آنها رأی جمع کنند، بنابراین تنها گروهی هستند که به خاطر داشتن پول وعده غیر ممکن نمی دهند ،چرا که می توانند با صرف پول‌های کلان معامله انتخاباتی  خوبی داشته باشند.

وی، ادامه داد: از طرفی متأسفانه دادن وعده‌های غیرعملی به مردم، به یک فرهنگ تبدیل شده و مربوط به گروه یا جریان خاصی نیست حتی الان شاهد هستیم گروهی که ضد جریان انحرافی صحبت می کند در دام تبلیغات غیرعملی افتاده‌اند.

پاپری مقدم در رابطه با پرهیز از تبلیغ انتخاباتی با تخریب رقیب با انتقاد از اینکه 32 سال است که در هر انتخاباتی مواجه با این پدیده زشت بوده‌ایم، گفت: تخریب نامزدهای ضعیف عمل ناپسندی است، نامزدها به جای بررسی توانایی خود بعضاً به دنبال این هستند که گوشه تاریک زندگی رقیب خود را پیدا کنند و آن را تبدیل به نقطه ضعفی برای تخریب رقیب نمایند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس هشتم، با بیان اینکه ورود به مجلس از طریق تخریب رقیب انتخاباتی واقعیتی است که درهر انتخاباتی با آن مواجه بوده‌ایم، تأکید کرد: این روش بسیار ناپسندی برای تصاحب صندلی سبز بهارستان است.

وزیر کشور روز گذشته اعلام کرد که نامزدهای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی از روزهای چهارم تا دهم اسفندماه فرصت تبلیغ دارند.

مصطفی محمد نجارتاکید کرد که اگر کسی پیش از مهلتی که وزارت کشور تعیین کرده است، تبلیغات انتخابات را شروع کند، به مراجع قضایی معرفی و با او برخورد می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet