پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/01 11:30:29
سرویس سیاسی
کرمی با تاکید بر دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5:

در مذاکرات آتی، موضع قوت، ‌اقتدار و عزت‌مندی ملت ایران دنبال می‌شود

رئیس کمیته دفاعی مجلس، موضع ایران در مذاکرات آینده با گروه ۱+۵ را موضع قوت، ‌اقتدار و عزت‌مندی ملت خواند و گفت: مسئولان مذاکره کننده ایرانی بر اساس خواست همیشگی ملت در مذاکرات آتی، همچنان بر حرکت ایران در مسیر استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تاکید خواهند کرد.
در مذاکرات آتی، موضع قوت، ‌اقتدار و عزت‌مندی ملت ایران دنبال می‌شود رئیس کمیته دفاعی مجلس، موضع ایران در مذاکرات آینده با گروه 1+5 را موضع قوت، ‌اقتدار و عزت‌مندی ملت خواند و گفت: مسئولان مذاکره کننده ایرانی بر اساس خواست همیشگی ملت در مذاکرات آتی، همچنان بر حرکت ایران در مسیر استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تاکید خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1539.jpg در,مذاکرات,آتی،,موضع,قوت،,‌اقتدار,و,عزت‌مندی,ملت,ایران,دنبال,می‌شود Icana

غلامرضا کرمی در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ایران همواره برای مذاکرات اعلام آمادگی کرده است، گفت: ایران در نشست‌های مکرر خود با گروه 1+5 همواره منطق مذاکره را به عنوان شیوه دائمی در پیش گرفته و در همین راستا هم همواره آماده مذاکره در موضوع صلح‌آمیز هسته‌ای بوده و خواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران همواره مذاکرات سازنده را پیگیری کرده است، افزود: اگر قرار باشد گروه 1+5 در دور جدید مذاکرات بر موضوعات مطرح شده در گذشته تاکید کرده و به دنبال تحمیل نقطه نظرات سیاسی خود به ایران باشد، قطعا این دور از مذاکرات هم به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم، ادامه داد: اگر اراده‌ای در گروه کشورهای 1+5 برای مذاکره برد- برد وجود داشته باشد، قطعا مذاکرات آینده مورد تایید دو طرف بوده و نتایج مثبتی در پی خواهد داشت.

 

ایران موضع معقول در مذاکرات را پیگیری می‌کند

این نماینده مردم در مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه ایران در مذاکرات خود موضع معقولی را در پیش گرفته است، یادآور شد: وقتی مردم ایران پرشور در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا کرده و پشتیبانی خود را از نظام اعلام می‌کنند طبیعی است که مذاکرات باید از موضع عزت و اقتدار ملت ایران انجام شده و بر اهداف صلح آمیزی که جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها بر آن تاکید کرده استوار باشد.

کرمی دور جدید مذاکرات را فرصت مناسبی برای حل موضوع هسته ای ایران خواند و ادامه داد: اگر کشورهای غربی بنای خود را بر این گذاشته باشند که مذاکرات به نتیجه برسد قطعا مذاکرات آتی ایران و گروه 1+5 فرصت مناسبی برای حل موضوع هسته ای ایران فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: طرف مذاکره کننده اروپایی باید بداند که ایران بر مبنای حرکتی که از آغاز در دستور کار قرار داده در چارچوب مقررات آژانس و با اتکا به نیروهای بومی به حرکت خود در مسیر هسته‌ای ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه طبق مقررات آژانس باید کشورهای عضو اطلاعات و تجهیزات لازم را در اختیار دیگر اعضا قرار دهند، گفت: اگرچه ایران هیچ‌گاه از مقررات آژانس عبور نکرده با این حال آژانس به تعهدات خود در قبال ایران مبنی بر تامین تجهیزات موردنیاز برای فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای عمل نکرده است، در چنین شرایطی ایران با اتکا به نیروهای بومی در راستای دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته ای گام برداشته و بنا دارد بر اساس خواست و نیاز ملت به حرکت خود در مسیر هسته ای برای مصارف پزشکی، نیرو، دارویی ادامه دهد.

نماینده مردم کرمان در مجلس هشتم، مسیر حرکت ایران در حوزه هسته‌ای را مسیری قانونی خواند و گفت: از آنجا که ایران تمام فعالیت‌های خود را در چارچوب مقررات آژانس پیگیری کرده و می‌کند بهتر است طرف مذاکره کننده هم این موضوع را مدنظر قرار داده و از موضع استکباری و تحمیل اراده خود با ایران برخورد نکند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس، خطاب به غرب و امریکا، گفت: آن‌ها باید بدانند که ملت ایران محکم و استوار بر سر دفاع از مواضع خود ایستاده و بنا ندارد از موضع به حق خود کوتاه بیاید، بر این اساس مسئولان مذاکره کننده 1+5 هیچ راهی جز حرکت در مسیر مشخص شده از سوی ملت ایران ندارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet