خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/01 12:23:10
سرویس اقتصادی
کاتوزیان: طرح هدفمند کردن یارانه‌ها از ابتدا غلط اجرا شد

طرح خودانصرافی از دریافت یارانه منطق اجرایی ندارد

رییس کمیسیون انرژی با تاکید بر این که دولت فاقد آمار مناسب و منطبق بر واقعیت از درآمد خانوارها است، گفت: طرح هدفمندی یارانه‌ها از ابتدا غلط اجرا شده است و به همین دلیل شروع مراحل جدید برای دولت چالش‌های پی‌در‌پی ایجاد می کند.
طرح خودانصرافی از دریافت یارانه منطق اجرایی ندارد رییس کمیسیون انرژی با تاکید بر این که دولت فاقد آمار مناسب و منطبق بر واقعیت از درآمد خانوارها است، گفت: طرح هدفمندی یارانه‌ها از ابتدا غلط اجرا شده است و به همین دلیل شروع مراحل جدید برای دولت چالش‌های پی‌در‌پی ایجاد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/5774.jpg طرح,خودانصرافی,از,دریافت,یارانه,منطق,اجرایی,ندارد Icana

حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:دولت برنامه و منطق مشخص و مدونی در تعیین درآمد خانوارها ندارد و به دلیل نبود همین مکانیسم نمی تواند برنامه ریزی درستی برای توزیع یارانه و یا برنامه ریزی برای حرکت در جهت توزیع یارانه بر مبنای عدالت داشته باشد.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر با تاکید بر این که  طرح خودانصرافی از دریافت یارانه فاقد منطق اجرایی است، افزود: دولت در حال حاضر تنها اطلاعاتی که از درآمد خانوارها در دست دارد فرم هایی است که  در ابتدای اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها توسط خود مردم پر شده است.متاسفانه دولت پس از تکمیل فرم‌های اولیه تحقیق و بررسی بر روی صحت اطلاعات مندرج بر آن انجام نداد و این آمارگیری ناقص و غیر قابل استناد است.

در متن  قانون هدفمندی یارانه‌ها ذکر شده است که اقشار نیازمند و کسانی که در تامین مایحتاج زندگی خود پس از اجرای قانون هدفمندی دچار مشکل می شوند یارانه دریافت کنند و دولت نیز بر همین اساس فرم ها اولیه را پر کرد 

وی ادامه داد: تنها در صورتی می توان به این فرم‌ها اطمینان کرد که فرض را بر این موضوع بگذاریم که تمامی این فرم ها با صداقت تکمیل شده اند.

کاتوزیان با یادآوری اهداف قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: در متن  قانون هدفمندی یارانه‌ها ذکر شده است که اقشار نیازمند و کسانی که در تامین مایحتاج زندگی خود پس از اجرای قانون هدفمندی دچار مشکل می شوند یارانه دریافت کنند و دولت نیز بر همین اساس فرم ها اولیه را پر کرد.

وی افزود: متاسفانه دولت پس از تکمیل فرم‌های اولیه تحقیق و بررسی بر روی صحت اطلاعات مندرج بر آن انجام نداد و این آمارگیری ناقص و غیر قابل استناد است.

نماینده مردم تهران با انتقاد از اجرای نادرست قانون هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: طرح هدفمندی یارانه‌ها از ابتدا غلط اجرا شده است و به همین دلیل شروع مراحل جدید برای دولت چالش‌های پی‌در‌پی ایجاد می کند.

سخنگوی جبهه صدای ملت تاکید کرد:طرح خودانصرافی یکی دیگر از برنامه های غیر منطقی  دولت است که باز هم به دلیل این که از منطق علمی و عملی برخوردار نیست توفیق چندانی نمی یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet