هدر موبایل
1390/12/01 13:44:38
سرویس اقتصادی
صادق با تاکید بر تفاوت کیفیت خودروی داخلی و خارجی:

میزان پرداخت هزینه تضمین کننده کیفیت خواهد بود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کنیم کیفیت خودروهای داخلی را افزایش دهیم ولی اختلاف قیمت خودروهای داخلی و خارجی مانع ازآن است که بتوان آن دو را با هم مقایسه کرد. مثلا پراید، به اندازه یک بنز استحکام و کارایی ندارد و نمی‌توان همان انتظارات را از این خودروی وطنی داشت.
میزان پرداخت هزینه تضمین کننده کیفیت خواهد بود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کنیم کیفیت خودروهای داخلی را افزایش دهیم ولی اختلاف قیمت خودروهای داخلی و خارجی مانع ازآن است که بتوان آن دو را با هم مقایسه کرد. مثلا پراید، به اندازه یک بنز استحکام و کارایی ندارد و نمی‌توان همان انتظارات را از این خودروی وطنی داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/825.jpg میزان,پرداخت,هزینه,تضمین,کننده,کیفیت,خواهد,بود Icana

سید مهدی صادق درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حساسیت بالایی که درباره خودروهای وارداتی وجود دارد، افزود: همانطور که حساسیت‌های بالایی برای کیفیت خودروهای وارداتی وجود دارد، برای خودروهای داخلی نیز لحاظ می‌شود ولی اختلاف قیمت خودروهای داخلی و خارجی کیفیت خود آنها را تحت‌الشعاع قرارمی‌دهد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر درمجلس شورای اسلامی یادآورشد: کیفیت خودروهای خارجی با خودروهای داخلی قابل قیاس نیست و ازنظر استحکام و استانداردهای بالا، به هیچ وجه نمی‌توان آنها را با هم مقایسه کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: باید تلاش کنیم کیفیت خودروهای داخلی را افزایش دهیم ولی اختلاف قیمت خودروهای داخلی و خارجی مانع از آن است که بتوان آن دو را با هم مقایسه کرد.

صادق یادآور شد: درست است که خودروی داخلی و خارجی هر دو خودرو هستند ولی از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوتند و براساس پول پرداختی، کیفیت آنها نیز تفاوت دارد.

وی با تاکید بر اینکه البته خودروهای داخل، استاندارد 51 گانه مورد نیاز برای شماره شدن و حفظ سلامت افراد را دارد، یادآور شد: نباید توقع داشت که یک خودروی پراید، به اندازه یک بنز استحکام و کارایی داشته باشد و نمی‌توان همان انتظارات را از این خودروی وطنی داشت.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم با اشاره به مصوبه‌ای که مجلس جهت ارتقای کیفیت خودروهای داخلی تصویب کرده است، افزود: اخیرا"مجلس مصوبه‌ای جهت ارتقای کیفیت خودرو به تصویب رسانده است ولی هنوز این قانون برای ساخت خودروها از سوی تولیدکنندگان اعمال نشده است و نیازمند زمان بیشتری است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر درخانه ملت اظهار داشت: البته بخش‌هایی از این مصوبه اجرایی شده است و توانسته اثری هرچند کوچک بر ارتقای کیفیت خودروی داخلی داشته باشد ولی زمان بیشتری نیاز دارد و باید به خودروسازان فرصت داد تا کل مصوبه را اجرا کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در خانه ملت با اشاره به اینکه خودروی تولید داخل را جهت بازاریابی به برخی کشورهای همسایه با قیمت نازل‌تری صادر می‌کنیم، تاکید کرد: برای جلب بازار خودروی برخی کشورهای همسایه لازم است خودروی خود را با قیمت نازلتری به فروش برسانیم تا جلب مشتری کنیم و پس از اینکه بازار فروش خود را پیدا کردیم، می‌توانیم آن محصولات را با قیمت واقعی به فروش برسانیم./

پایان پیام.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet