شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/01 13:56:44
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در واکنش به آزاد شدن واردات میوه:

100 درصد سود حاصل از واردات میوه به جیب دلالان می‌رود

عیسی جعفری با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با آزاد کردن واردات میوه تخلف کرده است، گفت: اگر عدم پایبندی به قانون از سوی این وزارتخانه تداوم یابد وزیر صنعت، معدن و تجارت باید پاسخگوی سؤالات نمایندگان باشد و حتی ممکن است در این زمینه تصمیمات جدی اتخاذ شود.
100 درصد سود حاصل از واردات میوه به جیب دلالان می‌رود عیسی جعفری با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با آزاد کردن واردات میوه تخلف کرده است، گفت: اگر عدم پایبندی به قانون از سوی این وزارتخانه تداوم یابد وزیر صنعت، معدن و تجارت باید پاسخگوی سؤالات نمایندگان باشد و حتی ممکن است در این زمینه تصمیمات جدی اتخاذ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14258.jpg 100,درصد,سود,حاصل,از,واردات,میوه,به,جیب,دلالان,می‌رود Icana

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در مورد صفر شدن تعرفه واردات سیب و پرتقال در آستانه سال نو گفت: میزان تولید این محصولات در کشورمان پاسخگوی نیاز داخلی است و طبق قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت حق دخالت در امر واردات میوه را ندارد اما شاهد هستیم که از چند روز پیش تعرفه واردات میوه توسط این وزارتخانه صفر شده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد واردات میوه به قانون پایبندی ندارد، اظهار داشت: اگر این رویه ادامه یابد پس از آغاز به کار مجلس نهم وزیر صنعت، معدن و تجارت باید با حضور در صحن علنی مجلس پاسخگوی سؤالات نمایندگان باشد و حتی ممکن است مجلس در این زمینه تصمیمات جدی تری اتخاذ کند.

وی با بیان اینکه تمام مسئولان در هر رده ای باید پایبند به قانون باشند، افزود: زمانی که پایبندی به قانون نادیده گرفته شود نتیجه ای بهتر از آزاد شدن واردات میوه نخواهد داشت.

جعفری با تأکید بر اینکه مجلس نمی تواند شاهد زیر پا گذاشتن قانون باشد، تصریح کرد: متأسفانه این بی قانونی ها به ضرر کشاورزان و مصرف کنندگان تمام می شود.

این نماینده مجلس هشتم سود اصلی واردات میوه را برای دلالان و واسطه ها دانست و گفت: متأسفانه هر سال در آستانه سال نو عده ای سودجو از بازار شب عید استفاده کرده و اقدام به واردات میوه می کنند که این موضوع ناشی از بی قانونی و عدم نظارت دولت و نهادهای مسئول است.

جعفری با بیان اینکه صد در صد سود حاصل از واردات میوه در جیب دلالان می رود، اظهار داشت: این در حالی است که مصرف کننده همیشه باید گرفتار باشد و میوه را با قیمت بالایی خریداری کند و تولید کننده نیز که محصول روی دستش مانده ضرر و زیان ببیند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: زمانی که بازار داخلی تنظیم نشود و از تولیدات داخلی حمایت صورت نگیرد دست کشاوزان و تولید کنندگان برای فعالیت کاملاً بسته می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet