هدر موبایل
1390/12/01 13:39:42
سرویس سیاسی
امیدوار رضائی: مسئولان بر رفتار بازرسان آژانس نظارت دقیق داشته باشند

دستاورد هسته‌ای اخیر؛ برگ برنده ایران در مذاکره با 1+5

عضو هیأت رئیسه مجلس هشتم،حضور مجدد بازرسان آژانس را در ادامه توافقات گذشته برای انجام مذاکرات خواند و گفت: اعلام دستاوردهای هسته‌ای ایران در هفته گذشته، برگ برنده‌ ایران در مذاکرات آتی با ۱+۵ است.
دستاورد هسته‌ای اخیر؛ برگ برنده ایران در مذاکره با 1+5 عضو هیأت رئیسه مجلس هشتم،حضور مجدد بازرسان آژانس را در ادامه توافقات گذشته برای انجام مذاکرات خواند و گفت: اعلام دستاوردهای هسته‌ای ایران در هفته گذشته، برگ برنده‌ ایران در مذاکرات آتی با 1+5 است. https://cdn.icana.ir/d/019/3551.jpg دستاورد,هسته‌ای,اخیر؛,برگ,برنده,ایران,در,مذاکره,با,1+5 Icana

امیدوار رضایی میرقائد در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌المللی خبرگزاری خانه ملت، درباره حضور مجدد بازرسان آژانس در تهران، گفت: به دلیل مشخص بودن مواضع و شفافیت در برنامه هسته‌ای ایران منعی برای بازرسی چند باره بازرسان آژانس از تاسیاست هسته‌ای ایران وجود ندارد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی و هفتگل درمجلس شورای اسلامی، با بیان این که اجازه ایران برای ورود دوباره بازرسان در راستای اعتمادزایی است، افزود: البته حضور مجدد بازرسان در ادامه توافقات گذشته و برای انجام مذاکرات است.

وی، با بیان این که متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی زیر نفوذ صهیونیست‌ها، آمریکا و دولت‌های غربی اداره می‌شوند، گفت: علی‌رغم این که مطمئن هستیم ممکن است بازرسان آژانس، حقایق را آن طور که بوده منعکس نکرده باشند، اما ایران چندین بار شفافیت برنامه هسته‌ای خود را با قبول حضور بازرسان به آژانس توضیح داده است.

 

 مسئولان بر رفتار بازرسان آژانس نظارت دقیق داشته باشند

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، تصمیم وزارت امور خارجه برای قبول حضور بازرسان آژانس را قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: با توجه به نزدیکی مذاکرات با 1+5 احتمال دارد که بازرسان به دنبال ارائه گزارشی دوپهلو باشند تا به نحوی جبران انعکاس پیشرفت‌های هسته‌ای ایران شود.

رضایی میرقائد دقت مسوولان بر رفتار بازرسان آژانس را تذکر داد و با بیان این که افراد و کشورهای بی‌غرض و مستقل باید شاهد حضور بازرسان آژانس در تهران باشند، گفت: نباید از دل گزارش سفیران آژانس حرف دوپهلویی بیرون آید که مذاکرات 1+5 را به نفع غرب تمام کند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس هشتم، ادامه داد: اعلام مواضع شفاف ایران در واقع نوعی اطمینان‌بخشی به افراد مستقل و کشورهای بی‌غرض است ؛ما هیچ وقت نمی‌توانیم صهیونیست‌ها و سیاستمداران آمریکایی را با استدلال قانع کنیم؛ آنها حرف خودشان را می‌زنند و ما کار خودمان را انجام می‌دهیم.

نماینده مردم مسجد سلیمان با تاکید براین که این مسیر ادامه دارد تا دنیا و به خصوص مستقل‌ها متوجه شفافیت و همکاری ایران با آژانس شوند، گفت:  از طرفی اعلام دستاورد هسته‌ای  طی هفته  گذشته، برگ برنده‌ای در مذاکرات هسته‌ای ما با 1+5 است.

این عضو هیأت رئیسه مجلس هشتم، با بیان این که ایران با اعلام پیشرفت جدید هسته‌ای محرز بودن برنامه هسته‌ای خود را نشان داد،اظهار کرد:ممکن است غرب از این برگ برنده علیه ایران استفاده کند و با برخوردهای مغرضانه بخواهد برنامه هسته‌ای ایران را تحت الشعاع قرار دهد.

یک تیم از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی برای دومین بار در طول یکماه به منظور مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه هسته‌ای کشورمان، صبح امروز دوشنبه وارد تهران شدند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet