خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/02 10:01:34
سرویس اقتصادی
جعفر قادری:

مجلس اجازه اجرای فاز دوم هدفمندی را در ابتدای سال آینده نمی‌دهد

سخنگوی کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس هشتم با تأکید بر این که شرایط اقتصادی کشور هم‌اکنون آماده اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیست، گفت: مجلس اجازه اجرای فاز دوم هدفمندی را در ابتدای سال آینده نمی‌دهد.
مجلس اجازه اجرای فاز دوم هدفمندی را در ابتدای سال آینده نمی‌دهد سخنگوی کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس هشتم با تأکید بر این که شرایط اقتصادی کشور هم‌اکنون آماده اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیست، گفت: مجلس اجازه اجرای فاز دوم هدفمندی را در ابتدای سال آینده نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/12189.jpg مجلس,اجازه,اجرای,فاز,دوم,هدفمندی,را,در,ابتدای,سال,آینده,نمی‌دهد Icana

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: تورم در وضعیت نگران کننده‌ای است و برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ابتدا باید بازار ارز و طلا به ثبات و آرامش برسد و تورم نیز کنترل شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که افزایش یارانه نقدی در شرایط فعلی برای دولت امکان پذیر نیست افزود: افزایش یارانه نقدی از سوی دولت نمی‌تواند عملی باشد، زیرا دولت منبعی برای افزایش نقدینگی ندارد.

افزایش یارانه نقدی از سوی دولت نمی‌تواند عملی باشد، زیرا دولت منبعی برای افزایش نقدینگی ندارد

عضو ناظر بر عملکرد هیئت امنای صندوق توسعه ملی ادامه داد: افزایش نقدینگی بدون تردید در جهت افزایش قیمت‌ها و قیمت حامل‌های انرژی است  و اگر دولت در پی این است که در ابتدای سال آینده با افزایش یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی را اجرا کند ، مجلس با این موضوع موافقت نخواهد کرد.

قادری با تاکید بر این که دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی نیازمند اجازه مجلس است تصریح کرد: نگاه مجلس این است که باید ناآرامی های بازار ارز و طلا به ثبات برسد و تورم کنترل شود و پس از آن فاز دوم به مرحله اجرا درآید.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم تأکید کرد: حمایت از تولید و زمینه آن باید در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی در راس برنامه‌های دولت باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet