هدر موبایل
1390/12/01 13:23:40
سرویس اقتصادی
حیدری‌دستنایی مطرح کرد:

واسطه‌ها تهدیدی برای کشاورز و کشاورزی

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس، با تاکید بر اینکه واسطه‌ها همیشه تهدیدی برای کشاورز و کشاورزان بودند و با خرید ارزان از کشاورزان به سودهای کلان می‌رسند، گفت: دولت متاسفانه آمادگی کامل برای انجام تعهدات خود را ندارد.
واسطه‌ها تهدیدی برای کشاورز و کشاورزی نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس، با تاکید بر اینکه واسطه‌ها همیشه تهدیدی برای کشاورز و کشاورزان بودند و با خرید ارزان از کشاورزان به سودهای کلان می‌رسند، گفت: دولت متاسفانه آمادگی کامل برای انجام تعهدات خود را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/10863.jpg واسطه‌ها,تهدیدی,برای,کشاورز,و,کشاورزی Icana

نورالله حیدری‌دستنایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وضعیت معیشتی و اقتصادی کشاورزان در کشور مناسب نیست، افزود: کشاورزان به دلیل عدم فروش محصولات تولیدی خود و باقی ماندن آن روی دستشان در آستانه عید نوروز بسیار نگرانند.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه قیمت خرید سیب زمینی نسبت به چند سال گذشته به یک سوم رسیده است، گفت: از سوی دیگر بحث کود شیمیایی نیز مورد اعتراض کشاورزان است و به نظر می‌رسد دولت متاسفانه آمادگی کامل برای انجام تعهدات خود را ندارد.

وی با انتقاد از نبود زیرساخت‌هایی مانند انبارهای مجهز و سردخانه برای محصولات کشاورزی در استان چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: متاسفانه واسطه‌ها همیشه تهدیدی برای کشاورز و کشاورزان بودند و با خرید ارزان از کشاورزان به سودهای کلان می‌رسند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم، عدم انجام مسئولان  به تعهدات، نبود سالن‌های مجهز و حمایت‌های مالی و نبود سوخت لازم، را باعث نارضایتی کشاورزان عنوان کرد.

کشاورزان سیب زمینی کار استان چهار محال و بختیاری به علت نبود خریدار سیب زمینی و عدم حمایت از کشاورزان بخصوص کشاورزان سیب زمینی کار استان، در آستانه عید نوروز که باید سفره عیدی از پول فروش سیب زمینی ها برای خود بچینند بسیار نگرانند، این درحالی است که درآمد کشاورزان تنها از راه کشاورزی است و در آمد دیگری ندارد؛ اما در حال حاضر با کاشت سیب زمینی و ماندن سیب زمینی در دست کشاورزان و انبار شدن این محصول موجبات از بین رفتن زندگی کشاورز را به همراه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet