هدر موبایل
1390/12/02 12:36:00
سرویس اجتماعی
بشیری:

بیشترین فعالیت‌های آموزشی مختص به اعضای هیات‌ علمی دانشگاه‌ها باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه وظایف اعضای هیأت علمی بر اساس سیاست‌ها و راهبردهای دانشکده و دانشگاه‌ها تعیین می‌شود، گفت: بدیهی است که یک عضو هیأت علمی آموزشی باید بیشترین فعالیت را در حیطه آموزشی ارائه کند.
بیشترین فعالیت‌های آموزشی مختص به اعضای هیات‌ علمی دانشگاه‌ها باشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه وظایف اعضای هیأت علمی بر اساس سیاست‌ها و راهبردهای دانشکده و دانشگاه‌ها تعیین می‌شود، گفت: بدیهی است که یک عضو هیأت علمی آموزشی باید بیشترین فعالیت را در حیطه آموزشی ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3468.jpg بیشترین,فعالیت‌های,آموزشی,مختص,به,اعضای,هیات‌,علمی,دانشگاه‌ها,باشد Icana

فرهاد بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تعیین اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: دست‌یابی به توسعه‌ای پایدار و مداوم در کشورنیازمند باور اعضای هیأت علمی و نیز تصمیم‌گیران آموزشی و پژوهشی نسبت به این مساله است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توسعه نیروی انسانی بدون توجه به اعضای هیأت علمی و تبدیل آنها از عناصر مستقل به عناصر موثر و بدون افزایش کارایی و در عین حال حفظ و ارتقاء انگیزه، نشاط و نوآوری آنها امکان پذیر نخواهدبود.

 

وظایف هیأت علمی شامل حوزه‌های گسترده‌ای می‌شود

وی افزود: توسعه نیروی انسانی در بخش‌های آموزشی و پژوهشی و هماهنگی بین نیازهای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی از وظایف مهم اعضای هیأت علمی محسوب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: طیف گسترده وظایف اعضای هیأت علمی شامل فعالیت در حوزه‌های آموزش، تحقیق و پژوهش، توسعه فردی، فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی، ارائه خدمات درمانی و ارتقاء سلامت و فعالیت‌های تخصصی در خارج از دانشگاه می‌شود.

 

شرایط عضویت در هیأت‌های علمی در مرتبه یک و دو

عضو فراکسیون بیداری اسلامی شرایط عضویت در هیأت‌های علمی مرتبه یک را آشنایی کافی به یک زبان خارجی، دارابودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در رشته تخصصی مربوط برای کلیه رشته‌های دانشگاهی غیر از گروه پزشکی، دارا بودن درجه دکترا در گروه پزشکی دانست و گفت: اما مدارج علمی برای ورود به خدمت در مرتبه دو (استادیاری) با مرتبه یک متفاوت است.

وی ادامه داد: تسلط کافی به یک زبان خارجی و آشنایی به یک زبان دیگر، دارا بودن درجه دکتری با رساله تحقیقی برای کلیه رشته‌های دانشگاهی غیر از  گروه پزشکی ودارا بودن درجه گواهینامه تخصصی در گروه پزشکی برای ورود به خدمت در مرتبه دو در گروه پزشکی لازم است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات یادآور شد: همچنین دارا بودن صلاحیت‌های دینی و تربیتی، آشنایی با فرهنگ و معارف و عقاید اسلامی، مسائل تعلیم و تربیت و روش تحقیق لازمه عضویت در هیأت علمی است که میزان لازم برای هر رشته و هر مرتبه دانشگاهی توسظ شورایعالی انقلاب فرهنگی تعیین می‌شود.

بشیری در مورد چگونگی تعیین شرح وظایف اعضای هیأت علمی، بیان داشت: وظایف اعضای هیأت علمی بر اساس سیاست‌ها و راهبردهای دانشکده و دانشگاه طی جلسه‌ای در شروع سال تحصیلی با مدیر گروه آموزشی تعیین می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: بدیهی است که یک عضو هیأت علمی آموزشی باید بیشترین فعالیت را در حیطه آموزشی ارائه کند.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که متقاضی جذب هیأت علمی هستند تا پایان وقت اداری روز دوشنبه اول اسفند فرصت داشتند رشته محل‌های مورد نیاز خود را به منظور جذب هیأت علمی در سامانه جذب وزارت علوم بارگذاری کنند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet