انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/02 09:12:10
سرویس فرهنگی
طاهری:

رویکرد معاونت سینمایی در تولید فیلم دفاع مقدس ارزشمند است

عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس در زمینه‌های مختلف٬ از رویکرد معاونت سینمایی در تولید فیلم دفاع مقدس قدردانی کرد.
رویکرد معاونت سینمایی در تولید فیلم دفاع مقدس ارزشمند است عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس در زمینه‌های مختلف٬ از رویکرد معاونت سینمایی در تولید فیلم دفاع مقدس قدردانی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/10412.jpg رویکرد,معاونت,سینمایی,در,تولید,فیلم,دفاع,مقدس,ارزشمند,است Icana

سید علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت توجه به سینمای دفاع مقدس در کشور گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس در زمینه‌های مختلف یکی از زمینه‌هایی است که نظام می‌تواند از آن برای ساختن آینده کشور استفاده کند اما متاسفانه در این زمینه کار مناسبی صورت نگرفته است و در سالهای بعد از جنگ تا کنون شاهد کار کیفی آنچنانی در این حوزه نبودیم.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور چند فیلم شاخص در جشنواره سی‌ام فجر افزود: من در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رویکرد امسال جشنواره فیلم فجر و توجه فیلم‌ها به مقوله دفاع مقدس و ارزشهای مورد توجه نظام تشکر کردم. این نامه به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت اما انتظار داریم سیره دائمی وزارت ارشاد در این جهت باشد.

عضو فراکسیون روحانیون خواستار مقطعی نبودن این رویکرد شد و بیان کرد: باید بتوانیم از رهاورد ارزشهای بسیار بالای دفاع مقدس برای ساختن آینده کشورمان از جمله در مسائل فرهنگی بهره ببریم.

وی درباره کمتر بودن تعداد فیلم‌های دفاع مقدس در جشنواره فجر امسال نسبت به سال گذشته گفت: وزارت فرهنگ در مرحله اول به کیفیت آثار تولیدی توجه کند و در وهله بعدی کمیت آنها را مورد دقت قرار دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه وزارت ارشاد و یا حوزه هنری دستگاه‌های متخصص حوزه تولید فیلم هستند٬ تصریح کرد: دستگاههای دیگر که تخصص هنری سینمایی ندارند٬ می‌توانند به تولید فیلم سینمایی در جهت رویکردهای خودشان اقدام کنند و بودجه‌ای را برای تولید آثار در اختیار صداو سیما٬ وزارت ارشاد یا حوزه هنری قرار دهند تا با امکان بیشتری به تولید فیلم پرداخته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet