هدر موبایل
1390/12/02 12:05:00
سرویس استان ها
افتخاری:

امکانات تهران کفاف جمعیت این شهر را نمی‌دهد

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه امکانات تهران کفاف جمعیت این شهر را نمی‌دهد، گفت: دولت درسطح کلان باید به دنبال تثبیت جمعیت در نقاط مختلف کشور باشد و از سوی دیگر بسترهای اشتغال را در روستاها و شهرهای محروم کشورمهیا کند تا شاهد مهاجرت روستاییان به کلان‌شهری همچون شهر تهران نباشیم.
امکانات تهران کفاف جمعیت این شهر را نمی‌دهد نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه امکانات تهران کفاف جمعیت این شهر را نمی‌دهد، گفت: دولت درسطح کلان باید به دنبال تثبیت جمعیت در نقاط مختلف کشور باشد و از سوی دیگر بسترهای اشتغال را در روستاها و شهرهای محروم کشورمهیا کند تا شاهد مهاجرت روستاییان به کلان‌شهری همچون شهر تهران نباشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/15447.jpg امکانات,تهران,کفاف,جمعیت,این,شهر,را,نمی‌دهد Icana

لاله افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: برای کاهش آلودگی هوا وایجاد رفاه شهروندان تهرانی باید حمل ونقل همگانی توسعه یابد و این امر موجب می‌شود تا شاهد حضور کمتر خودروهای تک‌سرنشین درسطح شهرتهران باشیم.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید درزمینه توسعه معابرشهرو بازسازی بافت‌های فرسوده شهری بازنگری اساسی صورت گیرد چرا که برخی ازساختمان‌های شهرتهران ایمنی لازم را برای مقاومت در برابر بلایایی طبیعی همچون زلزله را ندارند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی مؤثر در کنترل جمعیت شهر تهران از دیگر ضرورت‌هاست و این امر موجب می‌شود که بسیاری از مشکلات بهداشتی و آموزشی و اقتصادی حاشیه‌نشینان حل شود. البته کنترل جمعیت به معنی کم شدن آن نیست و گاهی حتی باید مردم را به افزایش زاد و ولد تشویق کنیم.

افتخاری افزود: افزایش جمعیت در سطح گسترده بسیاری از مشکلات بهداشتی ، احتماعی ، فرهنگی را برای پایتخت بوجود می‌آورد، در نتیجه اگر مهاجرت بی‌رویه به تهران ادامه یابد باید منتظر فاجعه باشیم.

نماینده تهران ادامه داد: مهاجرت یکی از مباحث جمعیت شناختی است که همانند عوامل طبیعی موجب تغییر جمعیت یک منطقه می‌شود وتنها راهکاری که هم اکنون می‌تواند این مشکل را رفع کند این است که امکانات رفاهی روستاها و شهرهای محروم به نحو مطلوبی افزایش یابد.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، یاد آورشد: برخی از واحدهای شهر تهران بدون توجه به نیازهای  اجتماعی ساخته شده‌اند وبه‌طورحتم تنها راهکاری که می‌تواند این بحران را برطرف کند این است که ساخت ساز در پایتخت با کارشناسی همراه باشد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet