خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/02 14:29:00
سرویس اجتماعی
سید مصطفی طباطبایی‌نژاد در واکنش به ضعف برخورد با متخلفان انتخاباتی:

قوه‌قضاییه به برخوردهای قضایی با متخلفان انتخاباتی جامه عمل بپوشاند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم در واکنش به خبر وزیر کشور مبنی بر برخورد قضایی با کاندیداهای شرکت‌کننده در انتخابات مجلس شورای اسلامی، از قوه قضاییه تقاضا کرد تا به تخلفات انتخاباتی مجلس جامه عمل بپوشانند.
قوه‌قضاییه به برخوردهای قضایی با متخلفان انتخاباتی جامه عمل بپوشاند عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم در واکنش به خبر وزیر کشور مبنی بر برخورد قضایی با کاندیداهای شرکت‌کننده در انتخابات مجلس شورای اسلامی، از قوه قضاییه تقاضا کرد تا به تخلفات انتخاباتی مجلس جامه عمل بپوشانند. https://cdn.icana.ir/d/019/791.jpg قوه‌قضاییه,به,برخوردهای,قضایی,با,متخلفان,انتخاباتی,جامه,عمل,بپوشاند Icana

سید مصطفی طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به این خبر که وزیر کشور با  نامزدهای متخلف برخورد قضایی می‌کند، گفت: اعلام این اخبار را می‌توان در قالب صحبت‌هایی دانست که هیچ گاه اجرایی نمی‌شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون نامزدهای شرکت‌کننده در انتخابات از مدت‌های زیادی است که وارد عمل شده و برای پیروزی خود تبلیغات گسترده‌ای را انجام می‌دهند. اما هیچ ستاد و دستگاهی که بر عملکرد نامزدها در دوران تعیین شده قبل از انتخابات، نظارت داشته باشد، به شکل جدی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درباره وجود شعبه‌هایی برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی تصریح کرد: یکی از وظایف شعبه‌هایی که از مدتها قبل برای بررسی و رسیدگی به شکایت‌ها و تخلفات انتخاباتی راه‌اندازی شده رسیدگی به تخلفاتی است که در تبلیغات صورت می‌گیرد.

به گفته وی تخلفات تبلیغات انتخاباتی، در اشکال مختلف مانند انجام هر گونه عملی خارج از زمان تعیین شده و یا هزینه‌های گزافی که برخی از نامزدها برای پیروزی در انتخابات می‌پردازند، ممکن است بروز دهد که مسئولان بخش رسیدگی به تخلفات انتخاباتی موظف به بررسی و جلوگیری و یا حتی توقف آن هستند.

طباطبایی‌نژاد گفت: همچنین ذره‌بین‌ها بر عملکرد کاندیداهای نمایندگی مجلس که در دوره‌های قبلی هم نماینده مجلس شورای اسلامی بودند بیشتر نظارت دارد و این مسأله باعث غفلت برای نظارت کار نامزدهای دیگر می‌شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در انتقاد بر نحوه نظارت کاندیداهای انتخابات مجلس تصریح کرد: نظارتی که مسئولان وزارت کشور از آن صحبت می‌کنند به شکل واقعی وجود ندارد و در زمینه انتخابات و هزینه‌هایی که برای تبلیغات صرف می‌شود مورد غفلت قرار گرفته است.

وی تعیین زمانی برای آغاز تبلیغات انتخابات را از سوی مسئولان صوری اعلام کرده و گفت: وقتی در زمان تبلیغات پیش از موعد هیچ برخوردی صورت نمی‌گیرد، نمی‌توان این امر را هم جدی قلمداد کرد و در نتیجه همه نامزدهای انتخاباتی به راحتی و بدون هیچ‌گونه نگرانی به کار خود را ادامه می‌دهند.  

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دستگاه قضایی را موظف کرد تا با جدیت بیشتری به تخلفات رسیدگی کنند و در صورت کوتاهی، نهادی تشکیل شود تا با آنها که کم‌کاری کردند، برخورد شود.

مصطفی محمد نجار وزیر کشور روز گذشته ضمن تأکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبر داد: اگر عملی خلاف قانون تبلیغات و انتخابات مشاهده شود حتما مورد برخورد قرار می گیرد.

اما علیرغم صحبت‌هایی که دراین‌باره گفته می‌شود و با تأکید بر اظهارات طباطبایی‌نژاد، هیچ برخورد جدی با متخلفان انتخاباتی تاکنون صورت نگرفته و این در حالی است که کمتر از 11 روز به برگزاری انتخابات باقی نمانده است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet