هدر موبایل
1390/12/01 18:52:53
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدتقی رهبر:

مجلس وکیل‌المله است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس در واکنش به اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور گفت:مجلس وکیل‌المله است و یا شعبه‌ای ازدولت نخواهد بود.
مجلس وکیل‌المله است عضو فراکسیون روحانیون مجلس در واکنش به اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور گفت:مجلس وکیل‌المله است و یا شعبه‌ای ازدولت نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/8353.jpg مجلس,وکیل‌المله,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر نماینده مردم اصفهان در خانه ملت با بیان اینکه مجلس نباید وکیل الدوله باشد،به باشگاه خبرنگاران گفت:قوای مقننه،مجریه و قضائیه در اجرای وظایف خود مستقل بوده و مطابق وظیفه خود عمل می‌کنند؛لذا طرح سوال از رئیس‌جمهور نمی تواند مصداق بحران آفرینی در کشور باشد و این موضوع می‌تواند فرصتی برای رفع سوء تفاهم‌ها باشد.
وی درادامه با انتقاد از اظهار نظر اخیر مشاور حقوقی رییس جمهور گفت:  اجرای قانون اساسی و آئین نامه داخلی مجلس به معنای چالش آفرینی برای قوه مجریه نخواهد بود و سوال از رییس جمهور به عنوان حق قانونی نمایندگان مردم، بحرانی برای کشور به وجود نخواهد آورد.
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی خانه ملت تصریح کرد:انتقاد منطقی و سازنده نمایندگان، هیچگاه کشور را به سوی بحران سوق نمی‌دهد، بلکه سبب می شود مجلس پویاتر شده و بر عملکرد دستگاه های اجرایی نظارت بهتری داشته باشد.
وی در ادامه افزود:مجلس، وکیل‌الدوله نیست و قرار نیست مجری نظرات دولت باشد، بلکه به عنوان دستگاهی که سایر قوا تابع آن هستند بر آنها نظارت داشته و عملکرد آنها را بصورت دقیق رصد می‌کند.
وی درادامه با بیان اینکه مجلس، شعبه‌ای از دولت نیست،گفت:مجلس تابع دولت، مجلسی وابسته و منفعل خواهد بود و این مسئله با اهداف تشکیل قوه مقننه در نظام جمهوری اسلامی منافات دارد.
گفتنی است؛غلامحسین الهام،مشاور حقوقی رئیس جمهور به تازگی در جدیدترین اظهارات خود درباره انتخابات مجلس نهم گفته است:کسانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند اگر برآمده از جریان رقیب احمدی‌نژاد باشند و اراده آنها این باشد که دولت را در یک سال آینده به سئوال، استیضاح و این مسائل گرفتار کنند، کشور را دچار بحران خواهند کرد./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet