شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/02 09:13:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس:

تلفیقی از فهرست های متفاوت در انتخابات رای می آورد

قربانی گفت:مردم از هر فهرستی از اصولگرایان به تعدادی رای خواهند داد و در تهران تعدد فهرست ها آرا را به شدت متفرق می کند و به احتمال قوی تلفیقی از لیست های متفاوت رای می آورد.
تلفیقی از فهرست های متفاوت در انتخابات رای می آورد قربانی گفت:مردم از هر فهرستی از اصولگرایان به تعدادی رای خواهند داد و در تهران تعدد فهرست ها آرا را به شدت متفرق می کند و به احتمال قوی تلفیقی از لیست های متفاوت رای می آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/13635.jpg تلفیقی,از,فهرست,های,متفاوت,در,انتخابات,رای,می,آورد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام موسی قربانی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به ارائه لیست های متعدد از سوی اصولگرایان ،به اعتدال گفت: وقتی که رقیب را جدی نگیرند ، همین می شود که اختلاف بین اصولگرایان به وجود می آید.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته این اختلافات بر سر قدرت نیست ، بلکه بر سر شیوه های مدیریت کشور است.

وی تصریح کرد:با مشکلات فعلی در روند اجرا،حتما اختلاف نظر به وجود می آید ولی اگر این اختلاف نظر ها در برابر رقیب جدی و واحدی قرار می گرفت،کاهش می یافت اما وقتی رقیب جدی نباشد،افزایش می یابد و این طبیعی است.

نماینده مردم قائنات ادامه داد:من نفی نمی کنم که برخی افراد انگیزه قدرت دارند،اما خیلی ها هم انگیزه قدرت ندارند ؛ حتی آدمهایی مثل حداد ، حسینیان و آقا تهرانی نیز دنبال قدرت نیستند ، اما اختلاف دیدگاه بین اینها وجود دارد و وقتی رقیب جدی در کنار این ها نباشد ،این اختلافات بروز می یابد.

قربانی گفت: توجیه این است که می گویند نگران نیستیم و از آن وری ها کسی رای نمی آورد ، این سو هم هر کسی رای آورد ، خودی است پس بگذارید رقابتی انجام گیرد تا ببینیم چه کسی رای بالاتری می آورد .

وی افزود: باید در نظر گرفت که رقیب اصلی اصولگرایان الان متفرق است،در برخی از حوزه های انتخابیه کسی اصلا رقیب اصولگرایان نیست؛مثلا در خراسان جنوبی و بیرجند این گونه است.

قربانی خاطرنشان کرد:مردم از هر لیستی از اصولگرایان به تعدادی رای خواهند داد و در تهران تعدد لیستها آرا را به شدت متفرق می کند و به احتمال قوی تلفیقی از لیستهای متفاوت رای می آورد.

وی ادامه داد: مجلس نهم را کاملا اصولگرا نمی دانم، اما بیش از نیمی از نمایندگان مجلس کاندیداهای مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری خواهند بود و همین وزن فعلی کم و بیش حفظ خواهد شد و تنها اختلافات در تهران زیاد است .

قربانی به جبهه منتقدین دولت موسوم به صدای ملت اشاره کرد و گفت: از منتقدین دولت چند نفر شاخص رای می آورند ،اما نه به خاطر انتقاد از دولت،چون برخی از آنها با شعار همراهی با دولت به مجلس فعلی آمدند و رای آوردند؛اینها نباید پز بدهند ما به خاطر انتقاد و اختلاف با دولت رای می آوریم.

وی ادامه داد:آقای مطهری در مجلس هشتم سهم ویژه آقای احمدی نژاد در لیست اصولگرایان بود؛ آن زمان آقای مطهری گفته بودند به خاطر مخالفت با اصلاح طلبان به مجلس می آیند و در لیست اصولگرایان جای گرفت و رای آورد ولی الان حرف دیگری می زند؛ من می گویم این صحیح نیست که مطهری بگوید چون منتقد دولت بودم رای آوردم و می آورم ، چون قبلا که در دفاع از دولت آمد و رای آورد.

گفتنی است که حجت‌الاسلام و المسلمین موسی قربانی نماینده فعلی و اصولگرای مردم قائنات در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌‌نویسی نکرد. موسی قربانی چهار دوره یعنی دوره‌های پنجم، ششم، هفتم و هشتم نماینده مردم قائنات بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet