هدر موبایل
1390/12/02 09:27:47
سرویس سیاسی

ارائه پیش‌نویس قانون اساسی جدید تونس به مجلس موسسان

حزب ملی «التکتل» پیش‌نویس قانون اساسی جدید تونس که بر اساس قوانین اسلامی نوشته شده است را برای بررسی و تصویب به مجلس موسسان ارائه کرد.
ارائه پیش‌نویس قانون اساسی جدید تونس به مجلس موسسان حزب ملی «التکتل» پیش‌نویس قانون اساسی جدید تونس که بر اساس قوانین اسلامی نوشته شده است را برای بررسی و تصویب به مجلس موسسان ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/14064.jpg ارائه,پیش‌نویس,قانون,اساسی,جدید,تونس,به,مجلس,موسسان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، فهرست ملی «التکتل» تونس با صدور بیانیه‌ای درباره پیش‌نویس قانون اساسی جدید این کشور اعلام کرد تونس یک کشور آزاد، مستقل و مقتدر است، اسلام دین این کشور و پایه اساسی تدوین قوانین آن است، زبان این کشور عربی و سیستم آن جمهوری است.

حزب ملی «التکتل» که سومین حزب بزرگ حاضر در پارلمان تونس است وظیفه تدوین پیش‌نویس قانون اساسی جدید این کشور را بر عهده دارد.
در ادامه این بیانیه آمده است استفاده از شریعت اسلامی منبع نخست و اصلی قانون‌گذاری در تونس است که آزادی، عدالت ، برابری اجتماعی، حقوق بشر و شان و منزلت مردم از جمله زن و مرد را تضمین می‌کند.
از آنجایی که در حال حاظر سکولارهای حاضر در عرصه سیاست تونس نگرانی‌های از این بابت دارند که حزب اسلام‌گرای رهبری‌کننده دولت ائتلافی این کشور به طی گذشت زمان این کشور و قوانین ان را اسلامی کند انتظار می‌رود پیش‌نویس قانون اساسی جدید تونس انتقاداتی را به همراه داشته باشد.
حزب اسلام‌گرایان میانه‌رو در تونس با کسب 40 درصد از آراء، 89 کرسی از مجلس موسسان این کشور را در نخستین انتخابات پارلمانی این کشور از زمان سقوط حکومت «زین العابدین بن علی» رئیس‌جمهور سابق تونس از آن خود کرد.
حزب جمهوری‌خواه الموتمر توانست در این انتخابات 29 کرسی از تعداد کل 217 کرسی را از آن خود کند و حزب ملی التکتل نیز با کسب 20 کرسی در جایگاه سوم این انتخابات قرار بگیرد.
پیش‌نویس قانون اساسی جدید تونس باید مورد موافقت بیش از 60 درصد از نمایندگان مجلس موسسان قرار بگیرد./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet