عید قربان
1390/12/02 10:17:50
سرویس سیاسی

آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری نمایشی در یمن

انتخابات ریاست جمهوری تک نامزدی یمن برای انتخاب جانشین «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور سابق این کشور از صبح امروز –سه‌شنبه- آغاز شد.
آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری نمایشی در یمن انتخابات ریاست جمهوری تک نامزدی یمن برای انتخاب جانشین «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور سابق این کشور از صبح امروز –سه‌شنبه- آغاز شد. https://cdn.icana.ir/d/019/5627.jpg آغاز,انتخابات,ریاست‌جمهوری,نمایشی,در,یمن Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، «عبدربه منصور هادی» معاون عبدالله صالح تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری امروز –سه‌شنبه- در یمن است که برای پایان دادن به حکومت 33 ساله صالح، نامزد پیشنهادی موافقت‌نامه ریاض برای تصدی این سمت به‌شمار می‌رفت.

درب حوزه‌های رای‌گیری در سراسر یمن از نخستین ساعات صبح امروز برای حضور مردم گشوده شدند.

انتخابات ریاست جمهوری امروز یمن در نتیجه توافق‌نامه ریاض برای انتقال قدرت در یمن برای پایان دادن به ماه‌ها اعتراضات گسترده مردمی در این کشور برای برکناری صالح از قدرت بود.

بر اساس این توافق‌نامه صالح به همراه مشاوران و همکاران نزدیک وی از مصونیت قضایی و حقوقی برخوردار می‌شوند که چندی پیش به تصویب پارلمان یمن رسید.

بر اساس این توافقات معاون صالح به مدت دو سال و به طور موقت جایگزین وی می‌شود.

هادی، 66 ساله، از ابتدای سال 1994 به عنوان معاون اول صالح انتخاب شده بود.

هادی پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری مسولیت برگزاری گفت‌وگوهای ملی را بر عهده دارد.

این در حالی است که چندین گروه مخالف در یمن با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یمن با وجود تنها یک نامزد و اعطای مصونیت قضایی و حقوقی به صالح مخالفت کرده و ضمن تحریم سراسری این انتخابات خواستار رسیدگی به اتهامات صالح در یک دادگاه صالحه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet