انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/03 13:22:15
سرویس اقتصادی
جمشید انصاری:

مجلس برای افزایش قیمت حامل‌های‌انرژی در سال 91 مجوزی به دولت نداده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قرار نیست با پرداخت یارانه نقدی گرانی کالاها جبران شود، گفت: هدف از پرداخت یارانه نقدی این است که یارانه به جای اعمال بر روی حامل های انرژی به شکل دیگری به دست مردم برسد.
مجلس برای افزایش قیمت حامل‌های‌انرژی در سال 91 مجوزی به دولت نداده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قرار نیست با پرداخت یارانه نقدی گرانی کالاها جبران شود، گفت: هدف از پرداخت یارانه نقدی این است که یارانه به جای اعمال بر روی حامل های انرژی به شکل دیگری به دست مردم برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/14274.jpg مجلس,برای,افزایش,قیمت,حامل‌های‌انرژی,در,سال,91,مجوزی,به,دولت,نداده,است Icana

جمشید انصاری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: اگر قیمت حامل های انرژی در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها افزایش یابد مبلغ یارانه نقدی نیز باید به همان نسبت رشد کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس به دولت مجوز داده تا در سال 90 قیمت حامل های انرژی را تا 20 درصد افزایش دهد، اظهار داشت: اگر دولت بخواهد در فاز دوم هدفمندی و پیش از آغاز سال جدید قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد باید همان 20 درصد مصوب مجلس باشد.

وی افزود: برای افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده مجلس هنوز هیچ مجوزی به دولت نداده است و باید در قانون بودجه 91 این موضوع مشخص شود.

این نماینده مجلس هشتم تصریح کرد: در سال 90 پولی که دولت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی کسب کرد 28 هزار میلیارد تومان بود اما پولی که به صورت یارانه نقدی در اختیار مردم قرار داد 40 هزار میلیارد تومان است و طبیعی است که بیش از افزایش قیمت حامل های انرژی یارانه نقدی پرداخت کرده است.

انصاری با بیان اینکه دولت نباید به یکباره قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد، گفت: زمانی که قانون هدفمندی یارانه ها در مجلس تصویب می شد نظر برخی نمایندگان این بود که جدول افزایش قیمت حامل های انرژی برای هر سال تدوین شود اما متأسفانه برخی  با این موضوع مخالفت کردند و اختیار افزایش قیمت حامل های انرژی را به دولت دادند اما هم اکنون که دولت اقدام به این کار کرده همین افراد این کار را نقد می کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تأکید کرد: اگر دولت کار غلطی انجام می دهد باید در همان مقطع زمانی تذکر لازم داده شود زیرا ما در برابر مردم مسئول هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet