حلول ماه ربیع الاول
1390/12/02 11:17:43
سرویس سیاسی
مک کین در دیدار رئیس شورای عالی نظامی مصر تاکید کرد؛

پایان فوری موضوع 19 شهروند آمریکایی بازداشتی در مصر

هیئت سناتورهای سنای آمریکا در دیدار با رئیس شورای عالی نظامی مصر خواستار پایان فوری موضوع ۱۹ شهروند آمریکایی بازداشت شده در این کشور شدند.
پایان فوری موضوع 19 شهروند آمریکایی بازداشتی در مصر هیئت سناتورهای سنای آمریکا در دیدار با رئیس شورای عالی نظامی مصر خواستار پایان فوری موضوع 19 شهروند آمریکایی بازداشت شده در این کشور شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/16452.jpg پایان,فوری,موضوع,19,شهروند,آمریکایی,بازداشتی,در,مصر Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، «جان مک‌کین» سناتور ارشد مجلس سنای آمریکا که در راس هیئتی از سنای این کشور روز گذشته (دوشنبه) وارد قاهره شد، در دیدار با «محمد حسین طنطاوی»، گفت آمریکا متعهد به کمک به پرورش نهادهای دموکراتیک و بازسازی اقتصاد مصر است.
طنطاوی در دیدار با مک‌کین گفت مصر در تلاش است مشکلات موجود میان واشنگتن- قاهره که قطع کمک مالی 1.3 میلیارد دلاری سالانه آمریکا به مصر را تهدید می‌کند، را حل کند.
طنطاوی، ریاست شورای عالی نظامی ارشد مصر را از زمان سقوط حکومت «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور سابق مصر بر عهده دارد.
مک‌کین پس از دیدار با طنطاوی با حضور در کنفرانس خبری گفت مذاکره درباره 19 شهروند آمریکایی بازداشتی در مصر از سوی طرف مصری با محافظه‌کاری همراه بود؛ ما به دنبال حل سریع این مشکل هستیم.

وی افزود: با طنطاوی دیدار کردیم و وی به ما وعده پیگیری حل موضوع شهروندان بازداشتی آمریکا در مصر را داد.
«جان مک کین» سناتور آمریکایی در سخنانی درباره این سفر روز گذشته (دوشنبه) به مصر گفت: معتقدم شرایط دشوار است، من مذاکره‌کننده نیستم، بر این باورم من و دیگر سناتورها باید طی این سفر برای رهبران نظامی مصر شرایط دشوار را تشریح کنیم.
 در این سفر «لیندسی گراهام» و «جو لیبرمن» دو سناتور دیگر مجلس سنا مک کین، سناتور سرشناس جمهوری‌خواه آمریکایی را همراهی می‌کنند.

وی تاکید کرد روابط آمریکا و مصر شامل مفاهیم گسترده و جدی است که تلاش می‌شود طی این سفر این مفاهیم برای رهبران نظامی مصر تشریح شود.
مک کین افزود تلاش می‌کند طی این سفر درباره شرایط شهروندان آمریکایی بازداشتی در مصر گفت‌وگو کند و قصد ندارد برای آزادی این ۱۹ نفر تلاش کند.
وی پیش از این نیز گفته بود که این وظیفه دولت است و قصد دارد با رهبران نظامی مصر و مقام‌های ارشد این کشور که سال‌هاست با آنها در ارتباط است مذاکره کند.
۱۹ شهروند آمریکایی در میان ۴۳ نفری هستند که به اتهام دامن زدن به ناآرامی‌ها در این کشور با استفاده غیرقانونی از بودجه خارجی در بازداشت به‌سر می‌برند.
به گفته دفتر دادستان کل مصر قرار است این افراد در دادگاه نظامی محاکمه شوند.
در میان این افراد «سارن لاهود» پسر «ری لاهود» وزیر حمل و نقل آمریکا دیده می‌شود.
مقام‌های آمریکایی ادعا می‌کنند بودجه ارائه شده به این گروه‌ها و افراد برای ارتقاء دموکراسی و حقوق بشر در مصر بوده است.
این در حالی است که آمریکا شورای عالی نظامی مصر را به قطع کمک‌های ۱,۵ میلیارد دلاری که به طور سالانه در اختیار این کشور قرار می‌گیرد، تهدید کرده است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet