خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/02 13:24:04
سرویس سیاسی
تجری: تشکیل پرونده برای متخلفان انتخاباتی در دستگاه قضاء

مدعی قانونگذاری، در زمان تبلیغات ناقض قانون نباشد

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه هر اقدام تبلیغی، قبل از آغاز فرصت تعیین شده برای تبلیغات انتخاباتی خلاف قانون است، گفت: مدعی قانونگذاری ناقض قانون نباشد.
مدعی قانونگذاری، در زمان تبلیغات ناقض قانون نباشد نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه هر اقدام تبلیغی، قبل از آغاز فرصت تعیین شده برای تبلیغات انتخاباتی خلاف قانون است، گفت: مدعی قانونگذاری ناقض قانون نباشد. https://cdn.icana.ir/d/019/1582.jpg مدعی,قانونگذاری،,در,زمان,تبلیغات,ناقض,قانون,نباشد Icana

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، مجلس را جایگاه قانونگذاری و قانون‌مندی خواند و افزود: کسی که مدعی قانونگذاری، صیانت از قانون و نظارت بر حسن اجرای قانون است خود نباید ناقض قانون باشد، بنابراین نامزدهای انتخابات هم باید این موضوع را مدنظر داشته و از هرگونه بداخلاقی بپرهیزند زیرا مردم همه موضوعات را به دقت رصد کرده و چنین رفتارهایی در گزینش و رای آنان موثر خواهد بود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در قانون انتخابات زمان مشخصی برای تبلیغات علنی و آزاد در نظر گرفته شده است، ادامه داد: بر اساس قانون تمام نامزدها موظفند در فضا و زمان تعیین شده تبلیغات خود را شروع کنند، بر این اساس هر نوع اقدامی قبل و خارج از فرصت قانونی تعیین شده در واقع رفتاری غیر قانونی و قانون شکنانه است.

وی با بیان اینکه کاندیدایی که قرار است قانونگذار و ناظر بر حسن اجرای قانون باشد باید خود از هر گونه اقدام خلاف قانون مبری باشد، تاکید کرد: از این جهت نیاز است تا دستگاه‌های نظارتی و اجرایی برخوردی قاطع و صحیح داشته و جلوی چنین اقداماتی را بگیرند.

تجری در کنار تخلف در تبلیغات، بداخلاقی، هجمه، تخریب و شیطنت‌های انتخابات را از دیگر تخلفات بر شمرد و گفت: متاسفانه در بعضی از مقاطع و قبل از فضای آزاد تبلیغاتی، شاهد بداخلاقی‌های انتخاباتی هستیم که موید قانون شکنی نامزد ها و پایبند نبودن این افراد به قانون است.

وی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به چنین تخلفاتی از سوی متولیان ومسئولان ذی‌ربط، تصریح کرد: اگرچه این اقدام از سوی نامزدها برای جذب آرا مردم انجام می‌شود اما دقیقا نتیجه عکس خواهد داشت زیرا و ملاک و مبنای خوبی برای شناسایی افراد متعهد به قانون از متخلفان است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با تاکید بر لزوم هوشیاری و هوشمندی مردم افزود: هوشیاری و هوشمندی مردم موجب خواهد شد در ارزیابی و تصمیم گیری خود اقدامات تخریبی را از اطلاع رسانی شفاف تمیز و تشخیص دهند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به طور قطع با تشکیل پرونده برای متخلفان و به جریان افتادن آن، جایی برای فرار باقی نخواهد ماند، بر این اساس می‌طلبد مسئولان در دستگاه نظارتی و به ویژه دستگاه قضایی که وظیفه پالایشی در انتخابات دارند برخورد قاطعی با متخلفان داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet