شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/02 11:59:16
سرویس سیاسی

تصویب اعطای دومین وام اتحادیه اروپا به یونان

وزرای دارائی و اقتصادی ناحیه یورو با اعطای دومین وام بین‌المللی به یونان به ارزش ۱۳۰ میلیارد یورو موافقت کردند.
تصویب اعطای دومین وام اتحادیه اروپا به یونان وزرای دارائی و اقتصادی ناحیه یورو با اعطای دومین وام بین‌المللی به یونان به ارزش 130 میلیارد یورو موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/2326.jpg تصویب,اعطای,دومین,وام,اتحادیه,اروپا,به,یونان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از العربیه، پس از 13 ساعت جلسه بررسی و گفت‌وگوی وزرای دارائی و اقتصادی ناحیه یورو درباره ارائه دومین وام بین‌المللی به یونان در بروکسل، نهایتا صبح امروز –سه‌شنبه- این طرح به تصویب رسید.

بر اساس این بسته کمک مالی، میزان بدهی‌های دولت یونان تا سال 2020 میلادی به 120 درصد از میزان تولیدات ناخالصی داخلی کاهش پیدا می‌کند.

در همین حال پارلمان یونان نیز هفته گذشته بسته ریاضت اقتصادی به ارزش سه میلیارد و 300 میلیون یورو با هدف کاهش هزینه‌های دولت و مردم یونان در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان و کاهش دستمزدها و اخراج بیش از صدها کارمند را تصویب کرد.

این دومین بسته کمک مالی مشترک اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول است که به یونان تعلق می‌گیرد.

نخستین بسته کمک مالی به یونان در سال 2010 به این کشور ارائه شد.

بحران اقتصادی در یونان طی سال‌های اخیر شدت پیدا کرده است به گونه‌ای که بدهی کنونی این کشور به 160 درصد از تولیدات ناخالصی داخلی رسیده است.

انتظار می‌رود همزمان با در پیش گرفتن سیاست‌های ریاضت اقتصادی در یونان که طی روزهای گذشته مخالفت و اعتراضات گسترده هزاران نفر از مردم این کشور را به همراه داشته است، دولت «لوکاس پاپادموس» نخست‌وزیر یونان با مشکلات فراوانی در راه اجرای این سیاست‌ها مواجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet