انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/02 16:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم مهاباد درمجلس:

ساماندهی بازار محصولات کشاورزی و دامی،منوط به رعایت منافع تولید‌کنندگان باشد

یک عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی با اشاره به صفر شدن تعرفه واردات سیب و پرتقال و آزاد‌سازی واردات دام زنده،گفت: ساماندهی بازار محصولات کشاورزی و دامی، باید منوط به رعایت منافع تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان باشد.
ساماندهی بازار محصولات کشاورزی و دامی،منوط به رعایت منافع تولید‌کنندگان باشد یک عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی با اشاره به صفر شدن تعرفه واردات سیب و پرتقال و آزاد‌سازی واردات دام زنده،گفت: ساماندهی بازار محصولات کشاورزی و دامی، باید منوط به رعایت منافع تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/5799.jpg ساماندهی,بازار,محصولات,کشاورزی,و,دامی،منوط,به,رعایت,منافع,تولید‌کنندگان,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جلال محمودزاده با بیان این‌که سردخانه‌های استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و کردستان مملو از پرتقال و سیب است،به ایسنا گفت:به دلیل واردات دام زنده از کشورهای غیرطرف قرارداد در سال گذشته بیماری‌های غیربومی از جمله بیماری تب برفکی موجب تلف شدن بخش زیادی از منابع دامی کشور شد.

نماینده مردم مهاباد درمجلس خشکسالی را دیگرعامل از بین رفتن دام زنده داخلی دانست وافزود:خشکسالی‌های سالانه موجب کاهش شدید منابع غذایی و به دنبال آن موجب تلف شدن بخشی قابل توجهی از منابع دامی شد.

این عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی با ابراز این عقیده که اختصاص نیافتن بسته‌های مالی و حمایتی به طور کامل به بخش کشاورزی و دامپروری موجب تعطیلی تعدادی ازدامپروری‌های صنعتی کشور شده، خاطرنشان کرد:ساماندهی بازارمصرف نباید به قیمت افزایش فشارها بر بخش دامپروری و کشاورزی تمام شود.

محمودزاده ساماندهی بازارمحصولات کشاورزی و دامی را منوط به رعایت منافع مصرف کنندگان و تولید‌کنندگان دانست و اظهارکرد:تنظیم بازار میوه و گوشت قرمز به قیمت افزایش هزینه‌ها بر بخش کشاورزی، اصلا قابل قبول نیست.

نماینده مردم مهاباد واردات دام زنده را مشروط به نیازسنجی واقعی بازار مصرف، مهار بیماری‌های دامی و ذبح دام وارداتی در نزدیک‌ترین کشتارگاه‌ها به مرز‌ها، قابل پذیرش دانست.

وی تاکید کرد:افزون برموارد فوق،واردات دام زنده لااقل از کشورهایی انجام شود که بیماری دام‌ها زیر آستانه خسارت باشد. سال گذشته به اسم واردات دام زنده از پاکستان، از هند و سایر کشورهایی که بیمار‌های خطرناک دامی در آنجا شیوع داشت، انجام شد، این اقدام تاثیر مخربی بر کاهش منابع دامی کشور گذاشت.

عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی ساماندهی بازار محصولات کشاورزی و دامی در قالب قانون بهره‌وری بخش کشاورزی را خواستار شد و افزود: ماده 16 این قانون بر یکسان کردن مدیریت واردات و صادرات محصولات کشاورزی و دامی تاکید داشته و به وزارت صنعت، معدن وتجارت ابلاغ شده تا در واردات محصولات کشاورزی دخالت کند.

محمودزاده مدعی شد:تعدادی از تجار واردکننده میوه‌ و محصولات کشاروزی و دامی به بهانه جلوگیری از گرانی‌های شب عید در پی استفاده از عواید ناشی از نابسامانی بازارند.

نماینده مردم مهاباد گزارش هیأت تحقیق و تفحص ازدام زنده را درمرحله نیمه پایانی دانست و افزود:بخش‌هایی از این گزارش درباره فقدان کنترل‌های لازم بر قرنطینه‌های مرزی و واردات دام زنده از کشورهای غیرطرف قرارداد است، ولی تا زمانی که گزارش نهایی این هیأت در صحن علنی مجلس قرائت نشود، نمی‌توان به جزییات آن اشاره کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet