خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/02 13:19:41
سرویس اقتصادی
فروزش در واکنش به سخنان مدیرکل نشر بانک مرکزی:

بازار سکه و طلا هنوز به ثبات نرسیده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بازار سکه و طلا هنوز به ثبات نرسیده است، گفت: اختلاف ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در بازار و بانک مرکزی حاکی از آن است که هنوز چالش و دلالی در بازار سکه و طلا وجود دارد.
بازار سکه و طلا هنوز به ثبات نرسیده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بازار سکه و طلا هنوز به ثبات نرسیده است، گفت: اختلاف 200 هزار تومانی قیمت سکه در بازار و بانک مرکزی حاکی از آن است که هنوز چالش و دلالی در بازار سکه و طلا وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/10468.jpg بازار,سکه,و,طلا,هنوز,به,ثبات,نرسیده,است Icana

پیمان فروزش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به سخنان مدیرکل نشر بانک مرکزی مبنی بر ثبات بازار سکه و طلا گفت: از نظر مسوولان بانک مرکزی بازار سکه و طلا به ثبات رسیده اما واقعیت این است که این بازار هنوز از ثبات لازم برخوردار نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر قیمت سکه در بازار 800 هزار تومان است در حالی که بانک مرکزی سکه را به قیمت 600 هزار تومان پیش فروش می‌کند و این اختلاف 200 هزار تومانی حاکی از وجود چالش در بازار و عدم ثبات است.

وی با بیان این که بازار سکه و طلا در کشور ما با بازار جهانی همخوانی ندارد، اظهار داشت: در شرایطی که در یک ماه اخیر بازار جهانی طلا شاهد کاهش و افزایش قیمت بوده در کشور ما فقط افزایش قیمت اتفاق افتاده است.

این نماینده مجلس هشتم با تاکید بر این که باید بازار داخلی طلا براساس قیمت‌های جهانی تنظیم شود، تصریح کرد: این موضوع نیازمند نظارت بیشتری از طرف بانک مرکزی است.

فروزش با بیان این که طلا یک کالای ذخیره‌ای پشتوانه‌ای است، گفت: اگر این کالا به بخش تولید نرود و ایجاد اشتغال نکند برای کشور مشکل ایجاد می‌شود.

وی در واکنش به سخنان مسوولان بانک مرکزی در مورد احتمال توقف پیش فروش سکه گفت: به نظر نمی‌رسد توقف احتمالی پیش فروش سکه مشکلی در بازار داخلی ایجاد کند و فقط باید قیمت متعادل شده و در نهایت بازار تنظیم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزایش قیمت سکه پس از توقف احتمالی پیش فروش آن را بعید دانست و اظهار داشت: مردم در روزهای پایانی سال به نقدینگی خود احتیاج دارند و بعید است نقدینگی فراوانی وارد بازار سکه شود. از سوی دیگر استقبال مردم از اوراق مشارکت بانکی نیز خوب بوده و نقدینگی موجود در جامعه به آن سمت سوق یافته است.

گفتنی است مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی از احتمال توقف پیش فروش سکه خبر داده است.

عباس کمره‌‌‌ای با تاکید بر این که پیش فروش سکه، سیاست دائمی بانک مرکزی نیست، گفت: در یک مقطع، بازار کاذبی برای سکه و طلا به وجود آمد و نوساناتی در قیمت این کالاها دیده شد، ولی امروز این بازار به یک ثبات نسبی رسیده و موضوع دلالی و سفته بازی منتفی شده است، بنابراین با علم به این قضایا اگر لازم باشد پیش فروش سکه ادامه پیدا می‌کند و یا متوقف می‌شود.

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet