شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/02 12:26:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهریاری:

آمریکا سعی دارد در سایر مناطق دنیا نیز تشنج به‌وجود آورد

نماینده مردم زاهدان در مجلس قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا درباره خودمختاری منطقه بلوچستان پاکستان را خلاف قوانین بین‌المللی دانست.
آمریکا سعی دارد در سایر مناطق دنیا نیز تشنج به‌وجود آورد نماینده مردم زاهدان در مجلس قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا درباره خودمختاری منطقه بلوچستان پاکستان را خلاف قوانین بین‌المللی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/13652.jpg آمریکا,سعی,دارد,در,سایر,مناطق,دنیا,نیز,تشنج,به‌وجود,آورد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حسینعلی شهریاری با اشاره به قطعنامه آمریکا درخصوص خودمختار بودن بلوچستان،به ایسنا گفت:مگر آمریکا وکیل وصی سایر کشورهاست.

وی با تاکید براینکه این اقدام با قوانین بین‌المللی منافات دارد،‌خاطرنشان کرد:هیچ‌ کشوری حق دخالت در کشور دیگری را ندارد،اما متاسفانه آمریکا از داخل دچار مشکل شده و سعی دارد در سایر مناطق دنیا تشنج به‌وجود آورد که در پناه این تشنج مشکلات خود را از اذهان مردم آمریکا خارج کند.

نماینده مردم زاهدان درمجلس با اشاره به این‌که از این مسائل درمورد کردستان عراق نیز بارها مطرح شده، افزود: این دفعه اول نیست که سیاست‌مداران شکست‌خورده آمریکا از این تفکرات در سرشان می‌پرورانند.

شهریاری ابراز داشت:در واقع،این قطعنامه در راستای نقشه‌هایی است که صهیونیست‌ها با انگلیسی‌ها ترسیم کرده‌ بودند تا در مناطق خاورمیانه و کشورهای نفت‌خیز تفرقه ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: ‌این سیاست‌ها قطعا به نتیجه نخواهد رسید، زیرا شعور سیاسی مردم پاکستان اجازه نخواهد داد که آمریکا برای‌شان تصمیم بگیرد.

وی با اشاره به این‌که این اقدامات می‌تواند در جهت تحریک قومیت‌ها باشد، اظهار داشت: بلوچستان هم در ایران، ‌افغانستان و پاکستان وجود دارد مانند منطقه کردستان در سه کشور ایران، ترکیه و عراق، به همین منظور گاهی از این توطئه‌ها انجام می‌دهند که قطعا نتیجه‌ای نداشته و تاثیرگذار نخواهد بود و خلاف قوانین بین‌المللی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet