شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/03 09:14:04
سرویس فرهنگی
دهقانی در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال مطرح کرد:

دخالت‌ های دردسر ساز در فدراسیون‌های ورزشی

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه دخالت دولت در فدراسیون‌های ورزشی دردسرساز می‌شود، گفت: وزارت ورزش باید پشتیبان تربیت بدنی و ورزش باشد نه اینکه با دخالت‌های بی‌مورد، توسعه ورزش کشور رابا مانع روبروکند.
دخالت‌ های دردسر ساز در فدراسیون‌های ورزشی سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه دخالت دولت در فدراسیون‌های ورزشی دردسرساز می‌شود، گفت: وزارت ورزش باید پشتیبان تربیت بدنی و ورزش باشد نه اینکه با دخالت‌های بی‌مورد، توسعه ورزش کشور رابا مانع روبروکند. https://cdn.icana.ir/d/019/16411.jpg دخالت‌,های,دردسر,ساز,در,فدراسیون‌های,ورزشی Icana

علیرضا دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: برخی اعتقاد دارند دولت به دلیل هزینه‌هایی که صرف انتخابات می‌کند٬ حق دخالت در آن را دارد در حالی‌که ما چنین نگاهی را نمی‌پسندیم و معتقدیم دولت تنها باید به صورت کلان برنامه‌ریزی کند و با فراهم‌سازی زمینه برای برگزاری انتخابات سالم٬ از تاثیرگذاری بر نتایج خودداری کند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، افزود: فدراسیون فوتبال نیازمند یک تحول اساسی در برنامه‌ها، مدیریت و نیروی انسانی است؛ مدیریتی که با درایت و عقلانیت بتواند چشم‌انداز آینده فوتبال کشور را بر اساس برنامه صحیح و اصولی تدارک ببیند.

وی ادامه داد: دولت نباید از برخی از نامزدها حمایت کند بلکه باید بطور کلان به ورزش کشور نگاه کند زیرا وظیفه دولت این است که انتخابات فدراسیون را در فضای سالم برگزار کند.

سخنگو فراکسیون ورزش مجلس افزود: فدراسیون نیازمند مدیریتی توانمند، متین و به دور ازحاشیه است و از این رو در شان ورزش کشور نیست که به علت اینکه دولت در امور فدراسیون دخالت کند و برای هر برد و با ختی در رویدادهای ورزشی وزیر مربوط به مجلس فرا خوانده شود.

دهقانی افزود: با وجود ظرفیت‌های کارآمدی همچون تحصیل‌کردگان در حوزه ورزش، نیروی انسانی کارآمد و مربیان خوب و فهیمی که هم اکنون در کشور حضور دارند ما نباید با چالش مدیریتی روبرو شویم، ولی متاسفانه حضور برخی از مدیران ناکار آمد در ورزش کشور موجب شده تا مشکلات بی شماری در زمینه توسعه ورزش در کشور بوجود آید. 

مشارکت دولت در برگزاری رویدادهای ورزشی بسیار ضروری است 

وی «رایزینی‌های دولت‌ها درامر برگزاری مسابقات ورزشی و المپیک در دنیا را بسیار مهم ارزیابی کرد» و افزود: ما شاهد رایزنی‌های دولت‌های کشورهای توسعه یافته درعرصه برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی هستیم و انتظار ما هم از دولت این است که در راستای برنامه‌های جامع ورزشی حرکت کند تا شاهد توسعه ورزشی کشور در میادین جهانی بیش از گذشته باشیم.

دهقانی ادامه داد: کشور آلمان بعد جنگ جهانی دوم دچار مشکلات اقتصادی بی‌شماری شده بود، اما با حمایت چهره‌های سیاسی به عرصه ورزش، این کشور توانست در سطح جهانی خود را مطرح کند. در نتیجه اگر کمک‌های دولت از ورزش، جنبه همراهی داشته باشد می‌تواند کمک‌رسان باشد.

دهقانی با تاکید بر اینکه دخالت دولت در تصمیمات ورزشی قطعا موجبات ایجاد نگرش منفی ازسوی نهادهای بین المللی به ورزش کشورمان خواهد شد، گفت: متاسفانه این قبیل اتفاقات ودخالت‌های نابجا موجب ایجاد محدودیت‌هایی از جانب نهادهای بین‌المللی ورزشی علیه ورزش ‌می‌شود که اصلا درشان کشورمان نیست. وزرش در عرصه جهانی در دست مدیریت‌های غیردولتی است و حضور مدیران دولتی در آن، برای هیچ کشوری مورد قبول نیست.

وی افزود: بنده معتقدم وزارت ورزش باید پشتیبان تربیت بدنی و ورزش باشد نه اینکه با دخالت‌های نابجا جلوی توسعه ورزش کشوررا بگیرد. مطمئنا این قبیل تصمیمات، مشکلات بی‌شماری را برای رسیدن به اهداف متعالی فدراسیون ایجاد می‌کند.

 

عمر مدیریت ورزشی در کشورباید افزایش یابد

نماینده مردم ایذه تصریح کرد: بنا به دلایل زیادی معتقدم مدت زمانی مدیریت فدراسیون‌های ورزشی باید طولانی‌ باشد و این ثبات مدیریتی در کار احساس شود تا رییس فدراسیون بتواند برنامه‌هایش را اجرا کند و برنامه طولانی‌مدت داشته باشد.

 سخنگو فراکسیون ورزش درباره جلسه کمیته ورزش و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس که چندی قبل برگزار شد، گفت: محور برگزاری این جلسه نه تبلیغاتی بود نه سیاسی، بلکه فقط تنها نگاهی دلسوزانه برای توسعه ورزش کشور در تمامی عرصه های جهانی بود.

وی افزود: در این جلسه محمد مایلی کهن، بیژن ذوالفقارنسب، شاهرخ شهنازی، حسین عسگری، محمدحسین جعفری، نادر فریادشیران، رضا غیاثی، سعید فائقی، عبدالرحمن شاه حسینی، کاظم اولیایی، عباس ترابیان، صادق درودگر، حسین شمس، نادر محمدخانی، سعید ناصری، علیرضا دهقان، مهدی دادرس، مجید کنگانی، عبدالحمید رمضانی، منوچهر صالحی، عزیز محمدی و یونس قربانی حضور داشتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، یادآور شد: به جرات می‌توان گفت دولت نهم و دهم از تمامی دولت‌ها اقدامات کار آمدتری در امرتوسعه ورزش کشور داشته است و از این رو انتظار می‌رود که دولت بیش از پیش در عرصه توسعه ورزش درکشور تلاش کند؛ حمایتی که رنگ و بوی دخالت ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet