انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/02 15:12:41
سرویس سیاسی
رضایی: انتخابات بیمه‌کننده نظام است

نامزدها زمینه اتحاد را فراهم کنند نه افتراق را

عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، انتخابات را بیمه‌کننده نظام خواند و گفت: نامزدها با رقابت سالم زمینه اتحاد را در کشور فراهم کنند نه اینکه به افتراق دامن بزنند.
نامزدها زمینه اتحاد را فراهم کنند نه افتراق را عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، انتخابات را بیمه‌کننده نظام خواند و گفت: نامزدها با رقابت سالم زمینه اتحاد را در کشور فراهم کنند نه اینکه به افتراق دامن بزنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13714.jpg نامزدها,زمینه,اتحاد,را,فراهم,کنند,نه,افتراق,را Icana

محمدعلی رضایی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نامزدها در سطح کشور بسیار زودهنگام وارد عرصه تبلیغات انتخاباتی شده‌اند، افزود: کسانی که قصد ورود به مجلس و بر عهده گرفتن وظیفه قانونگذاری را دارند باید قبل از هر فردی تابع قانون بوده و در رفتارهای خود اقدامات خلاف قانون مرتکب نشوند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با غیرقانونی خواندن تبلیغات زودهنگام، ادامه داد: اگر نامزدهایی که امروز در تلاش برای ورود به مجلس هستند قانون گریز بوده و قانون مصوب مجالس گذشته را رعایت نکنند قطعا در آینده هم قانون مصوب آنها نه مورد اجرای خودشان و نه دیگران خواهد بود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس هشتم، تخلف در مرحله قبل از انتخابات را سرآغاز سایر بی‌قانونی‌ها خواند و تاکید کرد: در کنار تبلیغات زودهنگام، تخریب نامزدهای رقیب از دیگر اقداماتی است که در دستور کار عده‌ای از نامزدها با هدف جلب آرا مردم قرار گرفته که بر خلاف نظر قرآن، اسلام، امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

 

نامزدها، مصالح ملی را بر مصالح فردی مقدم بدانند

وی با تاکید بر سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه انتخابات باید بیمه کننده کشور باشد، گفت: انتخابات باید موجب اتحاد شده نه اینکه زمینه افتراق را در کشور فراهم کند، بنابراین نامزدها باید از هرگونه اقدام تفرقه انگیز پرهیز کرده و مصالح ملی را بر مصالح فردی مقدم بدارند.

رضایی با بیان اینکه نامزدها باید تنها به معرفی مشخصات و برنامه های خود بپردازند، تاکید کرد: اگر تبلیغات زودهنگام تنها برخلاف اصول قانون انتخابات است، تخریب و تهمت، هم اشکال قانونی و هم اشکال شرعی دارد، بر این اساس نامزدها باید بدانند که تخریب شایسته جایگاه کسی که قصد ورود به مجلس و صیانت از نظام و ملت را دارد نیست.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، با بیان اینکه عده‌ای از روی غفلت و بی‌اطلاعی از قانون انتخابات، دست به تبلیغات زودهنگام می زنند، یادآور شد: در چنین مواردی هیئت‌های اجرایی با تذکر می‌توانند افراد را به تخلفات‌شان آگاه کنند، اما موضوع تخریب رقبا از موضوعاتی است که باید با جدیت مورد رسیدگی قرار گرفته که در این زمینه شورای نگهبان می تواند با تشکیل پرونده و ثبت و ضبط تخلفات، همه موارد را در تایید صلاحیت‌های بعدی لحاظ کند.

وی درباره اقدام شورای نگهبان در برخورد با متخلفان انتخاباتی قبل از برگزاری انتخابات، گفت: همان طور که اقدامات تخریبی علیه رقبا به مصلحت نظام نیست اقدام شورای نگهبان برای رد صلاحیت متخلفان انتخاباتی نیز به صلاح نبوده و نامزدها خود باید رعایت قانون را مد نظرداشته باشند.

وی خطاب به نامزدهای شرکت کننده در انتخابات مجلس، یادآور شد: انتخابات بیمه‌کننده نظام بوده و نامزدها باید حداکثر رعایت اخلاق انتخاباتی را داشته باشند زیرا ایران قرار است به عنوان الگوی سایر کشورهای اسلامی مطرح شود بر این اساس نباید رفتارهایی خارج از چارچوب دین و شرع داشته باشد.

عضو فراکسیون روحانیون با تاکید بر رعایت اخلاق اسلامی از سوی نامزدها،افزود: نامزدها باید مصالح نظام را بر منافع فردی مقدم داشته و بدانند که مردم امروز بسیار هوشیارتر از هر زمان دیگر قدرت تمیز رفتارهای تخریبی را از اقدامات مثبت تبلیغاتی دارند بر این اساس هرگونه اقدام خلاف قانون ممکن است به ضرر آنها تمام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet