هدر موبایل
1390/12/02 15:30:36
سرویس بین الملل
نقوی حسینی با اشاره به راه اندازی نخستین ارتش سایبری ایران؛

خودکفایی در حوزه سایبری غرور آفرین است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم،آمادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهاجمات سایبری را یکی ازموفقیت‌های بزرگ کشورمان دانست و گفت: ایران اجازه تهاجم به هیچ نیروی سایبری را نمی‌دهد .
خودکفایی در حوزه سایبری غرور آفرین است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم،آمادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهاجمات سایبری را یکی ازموفقیت‌های بزرگ کشورمان دانست و گفت: ایران اجازه تهاجم به هیچ نیروی سایبری را نمی‌دهد . https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg خودکفایی,در,حوزه,سایبری,غرور,آفرین,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره راه اندازی نخستین ارتش سایبری ایران، گفت: آمادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهاجمات سایبری یکی ازموفقیت‌های بزرگ کشورمان است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در گذشته نزدیک بسیاری از دشمنان ما روی جنگ سایبری علیه کشور ما برنامه ریزی کلانی داشتند تا بتوانند در فضای مجازی و به ویژه عملیات مخرب در فضای سایبری،  برای نظام الکترونیک و نظام رسانه‌ای مشکلات زیادی را ایجاد کنند.

وی، با تاکید بر اینکه از همان زمان بود که  ایران روی ارتش سایبری کار کرد، گفت: امروز می توانیم ادعا کنیم یکی از مجهزترین و متخصص ترین  ارتش‌های سایبری را جمهوری اسلامی در اختیار دارد.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، تصریح کرد: در نتیجه به دست آوردن این موفقیت بزرگ، ایران نه تنها اجازه تهاجم به هیچ نیروی سایبری را نمی دهد بلکه قابلیت این را دارد در هر تهاجمی اهداف خود را در حوزه سایبری به دست آورد.

نقوی حسینی، با تاکید براینکه دست یابی به ارتش سایبری یکی ازموفقیت‌های بزرگ حوزه نرم افزاری جمهوری اسلامی ایران است، درباره اهمیت داشتن ارتش سایبری، گفت: با داشتن این توانایی می توانیم با تهاجم سایبری مقابله واجازه ندهیم به نظام لطمه‌ای وارد شود،  درعین حال می توانیم  تهدیدها را در نطفه خفه و با  تهاجم سایبری مکانیزم عملیاتی دشمن را مختل کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس هشتم، با یادآوری اینکه در شرایط تهدید و تحریم ایران توانسته نخستین ارتش سایبری را راه اندازی کند، اظهار کرد: خودکفایی در حوزه سایبری غرور آفرین است، ایران در شرایط تحریم و تهدید  با فناوری داخلی توانسته هم تکنولوژی و هم فناوری لازم در این حوزه را به دست آورد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران از برنامه‌هایی برای تاسیس نخستین ارتش سایبری در پی راه‌اندازی موفقیت‌آمیز ستاد دفاع سایبری خبر داده است.

وظیفه مهم دفاع سایبری جلوگیری از کرم‌های رایانه‌ای یا به گفته برخی جنگ‌افزارهای رایانه‌ای، از نفوذ به شبکه‌های امنیتی ایران همچون تاسیسات، نیروگاه‌ها، مراکز داده‌ها و بانک‌ها، و جلوگیری از سرقت دادهها و اطلاعات آنها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet