هدر موبایل
1390/12/02 15:30:22
سرویس سیاسی
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران خبرداد:

ارتش سایبری ایران به خط شد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران از برنامه‌هایی برای تاسیس نخستین ارتش سایبری در پی راه‌انداری موفقیت‌‎آمیز ستاد دفاع سایبری خبر داده است.
ارتش سایبری ایران به خط شد رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران از برنامه‌هایی برای تاسیس نخستین ارتش سایبری در پی راه‌انداری موفقیت‌‎آمیز ستاد دفاع سایبری خبر داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/16466.jpg ارتش,سایبری,ایران,به,خط,شد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران از برنامه‌هایی برای تاسیس نخستین ارتش سایبری در پی راه‌انداری موفقیت‌آمیز ستاد دفاع سایبری خبر داده است.

سردارغلام‌رضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران در روز پایانی نخستین همایش ملی دفاع سایبری در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی گفت: امریکا در حال کوچک‌کردن ارتش برای گسترش زیرساخت دفاعی سایبری خود است.

جلالی با بیان این که ایران یکی از نخستین کشورهایی است که در دو سال گذشته هدف حملات سایبری قرار گرفته، گفت: تاسیساتی که هدف حمله قرار گرفتند موفق شدند تا پابرجا بمانند، این به معنای آن است که با وجود دشواری‌ها، ایران تا حد زیای از چنین حملاتی مصون است.

 ایران از چهار ماه گذشته ستاد دفاع سایبری خود را راه‌اندازی کرد. وظیفه مهم دفاع سایبری جلوگیری از کرم‌های رایانه‌ای یا به گفته برخی جنگ‌افزارهای رایانه‌ای، از نفوذ به شبکه‌های امنیتی ایران همچون تاسیسات، نیروگاه‌ها، مراکز داده‌ها و بانک‌ها، و جلوگیری از سرقت دادهها و اطلاعات آنها است.

ایران نوامبر سال گذشته اعلام کرد که نرم‌افزاری را طراحی کرده است که می‌تواند نرم‌افزار جاسوسی "دوکو" را کنترل کند. این ویروس که در نیمه مرداد کشف شد، تروجان پیچیده‌ای است که به عنوان عاملی نفوذی به سیستم‌ها عمل کرده و سرقت اطلاعات خصوصی و محرمانه را آسان می‌کند.

پیش از آن نیز، مقامات ایرانی در سال ۲۰۱۰ با شناسایی ویروس دیگری به نام استاکس نت از هر گونه آسیبی به سایت‌های صنعتی و منابع این کشور جلوگیری کردند.

استاکس‌نت نرم‌افزار مخربی است که با هدف آلوده کردن رایانه‌هایی که از سیستمهای کنترل نظارتی واکتساب داده‌ها ساخت شرکت زیمنس(موسوم بهSCADA) استفاده میکنند و بیشتر در صنایع مدیریت منابع آب، دکلهای نفتی و نیروگاهها مورد استفاده قرار می‌گیرند، طراحی شده است.

رسانه‌ها در ژوئیه سال ۲۰۱۰ مدعی شدند که ویروس استاکس‌نت رایانه‌های صنعتی سراسر جهان را هدف قرار داده است و ایران نیز اصلی ترین هدف این حمله است. همچنین در این گزارش‌ها ادعا شد که نیروگاه اتمی بوشهر هدف اصلی حمله سایبری بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet