شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/02 15:46:02
سرویس اقتصادی
مالیات بالا سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد

ذاکر: دولت در اخذ عوارض مالیاتی تجدید نظر کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تأکید بر تجدید نظر دولت در اخذ عوارض مالیاتی، گفت: در حالی که در برخی استان‌ها زمین رایگان و تسهیلات با سود پایین در اختیار تولیدکننده قرار می‌گیرد، مالیات بالا در استان‌هایی مثل آذربایجان موجب رکود در تولید شده است.
ذاکر: دولت در اخذ عوارض مالیاتی تجدید نظر کند عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تأکید بر تجدید نظر دولت در اخذ عوارض مالیاتی، گفت: در حالی که در برخی استان‌ها زمین رایگان و تسهیلات با سود پایین در اختیار تولیدکننده قرار می‌گیرد، مالیات بالا در استان‌هایی مثل آذربایجان موجب رکود در تولید شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3888.jpg ذاکر:,دولت,در,اخذ,عوارض,مالیاتی,تجدید,نظر,کند Icana

سیدسلمان ذاکر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نحوه اخذ مالیات از تولیدکنندگان، گفت: عوارض مالیاتی که از تولیدکنندگان گرفته می‌شود، رقم بالایی دارد و تولیدکنندگان را مستأصل می‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی عوارض مالیاتی برای برخی استان‌ها  لغو شده است ولی در برخی استان‌ها رقم بالای عوارض مالیاتی تولید را دچار مشکل کرده است.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم یادآور شد: در حالی که در برخی استان‌ها تسهیلات با سود کم در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد و حتی زمین رایگان به آن‌ها تعلق می‌گیرد در برخی دیگر عوارض مالیاتی رو به افزایش است.

 

مالیات بالا مردم را نگران کرده است

وی با بیان این که عوارض مالیاتی مانع سرمایه‌گذاری و تداوم تولید است، ادامه داد: عوارض مالیاتی پس از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها، افزایش چند برابری یافت و این موضوع موجب نگرانی برخی تولیدکنندگان شده است.

ذاکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی هشدار داد که در نحوه اخذ مالیات از تولیدکنندگان تجدید نظر کند و عوارض مالیاتی را کاهش دهد.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم در نشست علنی مجلس به وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره بازنگری در نحوه تعیین میزان مالیات بر درآمد صاحبان مشاغل و تولیدکنندگان شهرستان ارومیه و حومه آن  تذکر کتبی داده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet