هدر موبایل
1390/12/02 16:10:00
سرویس بین الملل
کرمی راد: با اشاره به برگزاری انتخابات نمایشی در یمن؛

انقلابیون یمن بر خواسته‌های خود ثابت قدم باشند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بر لزوم پایداری و ثابت قدم بودن انقلابیون در یمن برای پیروزی بر حکام خود تاکید کرد.
انقلابیون یمن بر خواسته‌های خود ثابت قدم باشند عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بر لزوم پایداری و ثابت قدم بودن انقلابیون در یمن برای پیروزی بر حکام خود تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/241.jpg انقلابیون,یمن,بر,خواسته‌های,خود,ثابت,قدم,باشند Icana

محمد کرمی راد در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری انتخابات نمایشی ریاست‌جمهوری در یمن با حضور تنها یک نامزد گفت: سرسپردگی برخی از حکام کشورهای عربی منطقه به استکبار جهانی طی سال‌های گذشته محرز شده بود که اکنون و با برگزاری این انتخابات عدم وجود دموکراسی در یمن به اثبات رسیده است.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: دیکتاتوری در یمن با وجود برکناری «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور این کشور پس از 33 سال از عرصه قدرت و انتقال قدرت به معاون وی همچنان ادامه دارد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توافق‌نامه ریاض برای انتقال قدرت در یمن در نهایت دیکتاتوری و عدم احقاق حقوق شهروندان این کشور تدوین شده است، به گونه‌ای که حضور نامزدهای مردمی در این انتخابات نادیده گرفته شده و این انتخابات با وجود تنها یک نامزد برگزار شده است.
وی افزود: مردم آزاده یمن در ادامه قیام‌های گسترده مردمی در کشورهای عربی شمال آفریقا و خاورمیانه که به بیداری اسلامی کشورهای منطقه منجر شده است، مسیر خود را برای برقراری دموکراسی در این کشور و اجرای قوانین به حق اسلامی انتخاب کرده‌اند که باید بر مسیر خود ثابت قدم بوده و تا پیروزی بر حکام خودکامه خود به این مبارزه ادامه دهند.
«عبدربه منصور هادی» معاون عبدالله صالح تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری امروز –سه‌شنبه- در یمن است که برای پایان دادن به حکومت ۳۳ ساله صالح، نامزد پیشنهادی موافقت‌نامه ریاض برای تصدی این سمت به‌شمار می‌رود.
بر اساس این توافق‌نامه صالح به همراه مشاوران و همکاران نزدیک وی از مصونیت قضایی و حقوقی برخوردار می‌شوند که چندی پیش به تصویب پارلمان یمن رسید.
بر اساس این توافقات معاون صالح به مدت دو سال و به طور موقت جایگزین وی می‌شود.
هادی، ۶۶ ساله، از ابتدای سال ۱۹۹۴ به عنوان معاون اول صالح انتخاب شده بود.
هادی پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری مسولیت برگزاری گفت‌وگوهای ملی را بر عهده دارد.
این در حالی است که چندین گروه مخالف در یمن با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یمن با وجود تنها یک نامزد و اعطای مصونیت قضایی و حقوقی به صالح مخالفت کرده و ضمن تحریم سراسری این انتخابات خواستار رسیدگی به اتهامات صالح در یک دادگاه صالحه شده است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet