شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/03 09:40:14
سرویس استان ها
وکیل سپه ‌آجیرلو:

تمرکز بر کشاورزی در پارس‌آباد ثمرات بسیاری برای اقتصاد کشور دارد

عضو کمیسیون کشاورزی و آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهر مهاجرپذیر پارس‌آباد بسیار بالا است، گفت: تمرکز بر کشاورزی، می‌تواند در این منطقه علاوه بر ایجاد اشتغال، ثمرات بی‌شماری برای اقتصاد کشور داشته باشد.
تمرکز بر کشاورزی در پارس‌آباد ثمرات بسیاری برای اقتصاد کشور دارد عضو کمیسیون کشاورزی و آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهر مهاجرپذیر پارس‌آباد بسیار بالا است، گفت: تمرکز بر کشاورزی، می‌تواند در این منطقه علاوه بر ایجاد اشتغال، ثمرات بی‌شماری برای اقتصاد کشور داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/7688.jpg تمرکز,بر,کشاورزی,در,پارس‌آباد,ثمرات,بسیاری,برای,اقتصاد,کشور,دارد Icana

وکیل سپه اجیرلو درگفت‌و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: با توسعه صنعت کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی در کنار ظرفیت‌های صنعتی این استان می‌توانیم تا حدودی زیادی مشکلات بیکاری را برطرف کنیم.

نماینده مردم بیله سوارو پارس آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جذب سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاران از جمله راهکارهای مهم در راستای توسعه رونق اقتصادی و اشتغالزایی دراین  حوزه انتخابیه به شمارمی‌آید، ازاین رو باید با  برداشتن موانع موجود و ایجاد تسهیلات لازم، بسترهای لازم را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درشهرستان‌های بیله‌سوار و پارس آباد فراهم کرد.

نماینده پارس‌آباد افزود: موضوع توسعه منطقه آزاد تجاری حاشیه رودخانه ارس از مواردی است که در جلسات متعدد با مسئولان مربوطه پیگیری شده اما به دلیل تغییرات مدیریتی کار به خوبی پیش نرفته است.

وی همچنین راه‌اندازی گمرک دراین دو شهرستان‌ را از مطالبات مهم مردم در این منطقه عنوان کرد، گفت: با توجه به اینکه شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد جزء شهرهای مرزی کشور به شمارمی‌‍آیند، اما تاکنون متاسفانه اقدامات کارآمدی در راستای توسعه گمرک این حوزه انتخابیه انجام نشده است.

اجیرلو با بیان این‌که یکی از معضلات بیکاری، گرایش به مواد مخدر است، تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر یک معضل چند بعدی است و برای مقابله با آن باید تمامی جوانب را درنظر گرفت. اعتیاد رابطه‌ای متقابل با بیکاری دارد زیرا فرد معتاد علاوه بر داشتن بیماری‌های جسمی، نیازمادی هم دارد. دولت باید با ایجاد اشتغال زمینه‌های ایجاد اعتیاد از بین ببرد تا شاهد جامعه‌ای سالم‌تر باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی و آب ومنابع طبیعی، مجلس یادآور شد: جوانان سرمایه‌های ملی کشور به شمار می‌آیند و به همین علت دولت باید اقدامات کارآمدی در راستای اشتغال کارآمد انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet