هدر موبایل
1390/12/02 16:35:39
سرویس سیاسی
نماینده پارلمان عراق:

قراردادهای خرید تسلیحات نظامی از آمریکا شفاف است

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق وجود هرگونه موارد فساد در معاملات خرید تسلیحات نظامی میان این کشور و آمریکا را رد کرد.
قراردادهای خرید تسلیحات نظامی از آمریکا شفاف است عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق وجود هرگونه موارد فساد در معاملات خرید تسلیحات نظامی میان این کشور و آمریکا را رد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2475.jpg قراردادهای,خرید,تسلیحات,نظامی,از,آمریکا,شفاف,است Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از اصوات العراق، «قسیم العرجی» نماینده پارلمان عراق امروز –سه‌شنبه- در سخنانی ضمن تاکید بر انعقاد قراردادهای خرید تسلیحات نظامی میان مقام‌های عراقی و آمریکایی بر شفاف بودن این قراردادها تاکید کرد.

وی با رد برخی از گزارش‌های منفی منتشره درباره قرادادهای خرید تسلیحات نظامی از آمریکا تاکید کرد برخی از افراد و بخش‌ها با تجهیز شدن ارتش عراق به سلاح‌های توسعه یافته مخالف هستند که به باور پارلمان عراق به راه انداختن برنامه‌های تبلیغاتی علیه اقدامات دولت غیرمنطقی است.

سفیر آمریکا در بغداد نیز در این باره گفت فروش سلاح به عراق بر اساس مقررات فروش سلاح به کشورهای خارجی صورت گرفته است که در نهایت شفافیت و حسابرسی انجام شده است.

وی افزود: تاکنون 90 درصد از تانک‌های خریداری شده از سوی عراق تحویل مقام‌های دولتی این کشور شده است.

عراق طی انعقاد معامله خرید تسلهیات جنگی از آمریکا، 140 تانک از آمریکا خریداری کرده است که از این میان 131 تانک تحویل داده شده است و 9 تانک نیز پیش از این در عراق و از سوی سربازان آمریکایی باقی مانده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet