خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/03 12:17:50
سرویس فرهنگی
آشتیانی عراقی، تاکیدکرد:

توسعه فرهنگ کتابخوانی در گرو افزایش بن‌های کتاب

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات کارآمدی در راستا حمایت از دانشجویان برای خرید کتاب انجام داده است، گفت: با این‌همه این اقدامات با توجه به حجم دانشجوبانی که در کشور داریم کافی نیست. دولت با افزایش بن‌های کتاب می‌تواند دانشجویان را برای خرید کتاب تشویق کند.
توسعه فرهنگ کتابخوانی در گرو افزایش بن‌های کتاب عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات کارآمدی در راستا حمایت از دانشجویان برای خرید کتاب انجام داده است، گفت: با این‌همه این اقدامات با توجه به حجم دانشجوبانی که در کشور داریم کافی نیست. دولت با افزایش بن‌های کتاب می‌تواند دانشجویان را برای خرید کتاب تشویق کند. https://cdn.icana.ir/d/019/13127.jpg توسعه,فرهنگ,کتابخوانی,در,گرو,افزایش,بن‌های,کتاب Icana

رضا آشتیانی عراقی در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: حرکت‏های فرهنگی از جمله برپایی نمایشگاه دائمی کتاب درطول سال و اتخاذ تخفیف‌های دائمی برای علاقمندان به کتاب می‌تواند فرهنگ کتاب‌خوانی را درکشور به نحو مطلوبی گسترش دهد.

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های متعدد کتاب یکی از مناسب‏ترین و بهترین تمهیدات برای گسترش فرهنگ مطالعه در میان جوانان به شمارمی‌آید.

وی با بیان این‌که گسترش فرهنگ کتابخوانی نیاز به تبلیغات در رسانه‌ها دارد، ادامه داد: صدا و سیما فعالیت‌هایی را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام داده ولی در صورتی این فرهنگ در تمامی سطوح کشور نهادینه می‌شود که رسانه ملی برنامه‌ریزی مدون و دراز مدتی را برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در کشور در نظر بگیرد.
 

وی درباره تاثیرگذاری رسانه‌ها و به‌ویژه صداوسیما درترغیب جوانان درزمینه کتابخوانی، تصریح کرد: گسترش فرهنگ کتاب‏خوانی و ترویج آن درلایه‏های مختلف اجتماعی باید از اولویت‏های رسانه بویژه صدا و سیما قرار گیرد.

آشتیانی عراقی ادامه داد: رسانه ملی باید تعداد برنامه‌هایی که فرهنگ کتاب‌خوانی را در سطح کشور گسترش می‌دهند افزایش دهد، زیرا این  یار مهربان، می‌تواند بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی را در جامعه ریشه کن کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، یادآورشد: متاسفانه آمارکتابخوانی در کشورمناسب نیست و به همین علت باید دراین حوزه با حساسیت و کارشناسی وارد شد تا بتوانیم این فرهنگ را به‌نحو مطلوبی در کشور  توسعه دهیم.
 

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet